FBS neproměňovalo proti Havířovu šance a prohrálo

K zápasu 19. kola 3. ligy florbalistů nastoupilo družstvo FBS v olomoucké sportovní hale Rooseveltova proti Slavii Havířov B. Ani osmibodový náskok v tabulce ale nezajistil olomouckým roli favorita. Po oboustraně vyrovnané partii, odcházel nakonec do šaten poražen tým FBS. Havířov zvítězil 4:3.

„Celá liga je nesmírně vyrovnaná. My jsme zase o gól prohráli,“ komentoval utkání ihned po závěrečném hvizdu trenér FBS Martin Fráňa. „Hlavní příčinou bylo neproměňování šancí, kterých jsme měli dost. V druhé třetině nám chyběla souhra a hodně jsme faulovali. A ten poslední gól, to byla taková šmudla, vyhrál zkrátka tým, který měl více štěstí,“ dodal smutný kouč. Další možnou příčinu prohry prozradil i gólman Pavel Polakovič: „Já jsem v Havířově kdysi začínal, takže spoustu hráčů znám. První zápas v sezóně jsme s nimi vyhráli 15:3, proto si myslím, že jsme je zkrátka trochu podcenili. Dneska jim hodně vycházeli brejky a využili také Jantoše, který má medaili z mistrovství světa juniorů.“

Úvodní oťukávání hráči obou stran rychle utnuli a první šance byly k vidění už od 3. minuty zápasu. Ve 4. minutě byl vyloučen jeden z hráčů Havířova, olomoucký celek si ale v přesilovce nevytvořil jedinou gólovou šanci a působil poněkud bezradně. Naopak nebezpečnější byl ve vlastním oslabení Havířov, který byl v utkání veden jako tým domácí. Známé rčení „nedáš až dostaneš“ naštěstí pro olomoucké potvrdil na konci 7. minuty Jan Roletzský a FBS se ujalo vedení 1:0. Největší šanci Slavie v první třetině zneškodnil během 14. minuty brankář Polakovič, a tak šel olomoucký tým do druhé třetiny s gólovým náskokem.

V té se Havířov nestačil ani pořádně nadechnout a už prohrával 2:0. Ihned po úvodním vyhraném buly vyrazil neohroženě směrem k brance soupeře Zaoral a chytrou kličkou překonal brankáře Bieleckyho. Radost týmu FBS však netrvala dlouho, nejprve ve třetí minutě snížil v oslabení Radek Jantoš střelou z poloviny hřiště a o 20 vteřin později vyrovnal skóre Tomáš Milerský. Rychlá odpověď olomouckých mohla přijít na začátku 5. minuty, kdy si Šenk vynutil faul a k trestnému střílení se postavil již jednou skórující Zaoral. Nájezd provedl brilantně, ale ve chvíli, kdy už ležící brankář nemohl nic dělat, nedokázal jednou rukou zasunout míček za jeho záda.

O dvě minuty později už mohli fanoušci FBS zajásat, z pravé strany prostřelil havířovského brankáře opět Zaoral a poslal svůj tým do vedení. Na konci deváté minuty však dostalo výhodu trestného stříletí také družstvo Slavie a Kaziorek se při něm nemýlil – 3:3. Závěr třetiny už přinesl ze strany olomouckých pouze břevno a šance při vlastním oslabení, gólový úspěch už ale ani jedna strana nepřidala.

Třetí část zahájily oba týmy opatrně a přitvrzení hry přišlo až po sporném zákroku na jednoho z olomouckých hráčů, který rozhodčí nechali bez potrestání. Šance se rodily střídavě na obou stranách. Poslední slovo si ale vzal slávistický hráč Milerský, který šikovně tečoval tvrdou střelu od poloviny hřiště a svým druhým gólem nasměroval Havířov k vítězství. Zodpovědnost se na sebe ke konci třetiny snažil vzít kapitán Olomouce Lička, ale s výsledkem už nedokázal ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů nic udělat.

Slavia I-tec Havířov B – FBS Olomouc 4:3

Branky: 18. Jantoš, 18. Milerský T., 24. Koziorek (p), 42. Milerský T. – 7. Roletzský, 16. Zaoral, 22. Zaoral

Slavia Havířov: Bielecky (G) – Hála V. (C), Koziorek, Hála P., Procházka, Majtner, Milerský T., Petrásek, Milerský L., Jantoš, Ryška

FBS Olomouc: Polakovič (G) – Lička (C), Hartman, Zaoral, Švec, Vašut, Roletzský, Jakubec, Hél, Šenk, Hanusek, Stránský, Doubek

Okomentuj jako první článek "FBS neproměňovalo proti Havířovu šance a prohrálo"