Ferulík u volejbalistek Šternberka končí

Pouhý půlrok vydržel u extraligového družstva volejbalistek Sokola Šternberk kouč Adrián Ferulík. Uznávaný odborník se na Slovensku dostal do křížku se zákonem, což vedení šternberského klubu přimělo k jeho výměně. Ferulíkův nástupce bude znám nejpozději do středy.

Ferulíka v závěru uplynulého roku zatkla slovenská policie poté, co automobilem pronásledoval moderátora soukromého rádia. Ve voze navíc strážci zákona nalezli nelegálně držené zbraně. Volejbalový kouč, jenž v minulosti slavil úspěchy ve slovenské a nizozemské lize i s mládežnickými reprezentačními výběry, se proto ocitl ve vazbě.

„Informace o této události jsme získali ze slovenské televize a z denního tisku,“ uvedl manažer šternberského klubu Jiří Zemánek. „Považujeme je za důvěryhodné a natolik závažné, že vylučují další působení Adriána Ferulíka u našeho týmu. V současné době proto hledáme jeho nástupce,“ doplnil Zemánek.

Definitivní obsazení trenérského postu u šternberských ligových žen má být podle jeho slov vyřešeno do této středy. „Jisté je, že se k týmu v každém případě posune trenér našich extraligových juniorek Radek Patsch. Otázkou ještě zůstává, jakou pozici bude zastávat,“ poznamenal manažer klubu.

Šternberské volejbalistky jsou v extraligovém pořadí zatím na poslední pozici s jedinou výhrou a pěti porážkami. „V posledních dvou zápasech na konci minulého roku v Liberci a v Praze se Střešovicemi jsme si vybrali velkou smůlu, když ze zdravotních důvodů nemohly hrát naše opory Hrabalová s Obornou. Družstvo jsme sice doplnili Dedíkovou z Olomouce, ta se ale stále dává dohromady po pauze zaviněné zraněním. Proto věřím, že změna na trenérském postu by mohla být zároveň i tím impulzem, který nám pomůže třeba už teď v sobotu,“ zmínil Jiří Zemánek zápas s pražskou Slavií, který Šternberk odehraje od 17 hodin ve své hale Ecce Homo.

Okomentuj jako první článek "Ferulík u volejbalistek Šternberka končí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..