Florbal je sport budoucnosti

Obliba florbalu u nás i ve světě každým rokem stoupá. Svědčí o tom například divácký rekord, který zažila česká nejvyšší florbalová soutěž. Na duel mezi Brnem a Střešovicemi přišlo více než 1 500 lidí. Dosavadní zhruba pět let staré maximum bylo třináct set přihlížejících. Tolik diváků se občas nesejde ani na zápasy tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Pro amatérský sport, kterým florbal je, jde o vynikající reklamu.

To samé se dá říci také o české florbalové reprezentaci. Utkání národního týmu při nedávno skončeném mistrovství světa mělo v televizi vysokou sledovanost. Dalším příkladem může být vzrůstající popularita ženské extraligy nebo nižších soutěží. Velkou oblibu si však tento sport získal především mezi lidmi, kteří dres reprezentace pravděpodobně nikdy neobléknou.
Florbal si za krátký čas získal spoustu příznivců. Je to i díky tomu, že na rozdíl například od hokeje, není potřeba utratit za výbavu a pronájem haly tolik peněz. Rozhodně se však vyplatí investovat do kvalitních věcí. Existuje celá řada obchodů nebo internetových e-shopů, kde lze sehnat potřebné florbalové vybavení. Hráči mohou vybírat ze široké nabídky florbalových sad, které jsou mimo jiné určeny i pro školy, kluby nebo různé jiné organizace.

Rozhodně tím nejdůležitějším, bez čeho se neobejdete, je dobrá „hokejka“. Florbalové hole se dělí do kategorií podle délky, většinou odpovídajících věku a výšce hráčů. Další rozdíl je pak například v tvrdosti hole.

Neméně důležité jsou také florbalové masky. Základní brankářské masky mají motiv (vzor) nalepený na samolepící folií. U těch kvalitnějších je to jinak. Na nich je vzor vytvořený stříkací pistolí. Například gólman národní florbalové reprezentace David Rytych nastoupil na posledním mistrovství světa na masce s českými motivy a podobiznou hokejové legendy Dominika Haška ze zlaté olympiády v Naganu.

Okomentuj jako první článek "Florbal je sport budoucnosti"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..