Florbalistky vyválčily pět bodů

Boj o udržení Extraligy začal o víkendu olomouckým florbalistkám. Nejprve v sobotu porazily Trutnov. V neděli vydřely dva body za výhru v prodloužení proti Židenicím.

První zápas skupiny play-down režírovala Jana Matulíková, která dala tři góly a na jeden přihrála.

FBS Olomouc – FBK 001 Trutnov 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Kamínková (Matulíková), 12 Matulíková (Pařízková), 16 Prouzová (Vysloužilová), 23. Sklenářová (Prouzová), 27 Matulíková (Pavlíková), 38. Matulíková (Pařízková), 41. Hubáčková – 15. Kubíčková, 36. Hejnová (Koláčná), 55. Žďárská (Gécová), 58. Kubíčková (Jansová). Rozhodčí: Vybíhal, Kačer. Vyloučení: 1:0.

Tvrdě vybojované body proti Židenicím

Ve vyhroceném druhém duelu skupiny play-down s Brňankami měly nakonec více sil Hanačky, které zvítězily v prodloužení 4:3.

Zápas měl velmi divoký vývoj. „Jsme spokojení, že po průběhu, kdy se Židenice dostaly do vedení, jsme to dokázali otočit. Holky prokázaly morální silu. V prodloužení zápas strhly na naši stranu a připsali jsme si důležité dva body,“ byl na své svěřenkyně hrdý trenér FBS Olomouc Zdeněk Cholek. „Bohužel jsme se v neděli nemohli prezentovat nějakou krásnou hrou, protože to byl spíše boj než florbal,“ pokračoval kouč FBS.

Domácí hráčky zvládly první třetinu. Druhá jim však nevyšla, soupeř byl najednou u každého míčku dřív a nemilosrdně trestal chyby FBS. Do šatny po druhé části se šlo za stavu 1:2. „Židenice se zatáhly a my museli tvořit hru, ale chyběl nám pohyb a vypadli jsme z tempa,“ vysvětlil nenadálý obrat ve vývoji Cholek.

Třetí část patřila opět domácím. Olomoučanky se dvěmi trefami dostaly opět do trháků. Jenže v poslední minutě dokázalo Brno srovnat a muselo se prodlužovat. Stačilo však pouhých 27 vteřin nastavení a Oháňková zajistila FBS druhý bod. „Teď máme pět bodů, Brno pouze jeden a Trutnov žádný. Hned ze startu jsme si vytvořili náskok, což nám pomůže psychicky,“ uvedl Cholek, který nemohl zápas dokoučovat z lavičky, protože byl ve třetí třetině vykázán na tribunu. „Rozhodčí pískali trochu prapodivně. Z toho plynuly emoce, jak z řad hráček, tak ode mě. Dostal jsem osobní trest a musel jsem na tribunu. Nelíbili se mi některé výroky,“ uvedl trenér s tím, že nešlo o nic vulgárního.

FBS Olomouc – TJ Sokol Brno Židenice 4:3 v prod. (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Volná, 47. Pařízková, 50. Pařízková, 61. Oháňková – 22. Švecová, 30. Švecová, 60. Lišková. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Mičolová 12 – Ondrejková 23.