Fotbalisté 1. HFK půjdou darovat krev

Fotbalisté 1. HFK Olomouc se rozhodli darovat svou fotbalovou krev. Chtějí tak pomoci lidem, kteří ji potřebují. S myšlenkou hromadného dárcovství přišel asistent trenéra Karel Trnečka.

„Z dřívějších působení v ligových mužstvech jsme vždy po skončení soutěže chtěli nějakým způsobem pomoci. Společně s trenérem Petrem Uličným a hráči v kabině jsme se bavili, co bychom po sezóně mohli podniknout. Kapitán mužstva Michal Kovář a brankář Vojta Šrom už krev darují, a tak jsme zvolili tuto formu pomoci,“ uvedl Trnečka.

Z dvacetičlenného kádru holického týmu se akce na podporu darování krve zúčastní 14 hráčů, kteří navštíví ve čtvrtek 25. listopadu 2010 v 9:00 hodin Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. „Je to dobrá akce a věříme, že snad někomu pomůžeme. Chtěli bychom také inspirovat ostatní. Většina z nás si neuvědomí, jak důležité je mít dostatek krve a přece jen tak málo stačí k tomu, udělat dobrou věc a někomu tím třeba zachránit život,“ řekl kapitán mužstva a velká opora týmu Michal Kovář.

Je to poprvé co se holický fotbalový klub rozhodl darovat krev. „Každou podobnou iniciativu, která pomůže propagovat myšlenku dárcovství a přivede k nám nové dárce, velmi vítáme. Je to pro nás velká pomoc,“ podotkla primářka transfuzního oddělení Dana Galuszková. „Pevně věřím, že z toho uděláme pravidelnou akci a každoročně se pokusíme rozšířit zásoby krve, která je nepostradatelnou součástí života všech lidí“, podotkl sekretář klubu Miroslav Derco.

Okomentuj jako první článek "Fotbalisté 1. HFK půjdou darovat krev"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..