Fotbalistkám Olomouce začíná sezona

Fotbalistkám 1. FC Olomouc začíná o víkendu sezona. Loni bez větších problémů druhou ligu vyhrály a letos je tak čeká obhajoba. V novém ročníku se budou muset obejít bez důležité hráčky. „Minimálně na půl roku jsem přišli o kapitánku Adrianu Drahníkovou,“ říká manažer 1. FC Olomouc Radek Kubíček

Jak jste spokojený s letní přípravou?

Příprava splnila očekávání. Tentokrát jsme neabsolvovali soustředění, ale byli jsme na víkendovém kempu v Polsku, kde jsme odehráli velice těžké utkání s aspirantem na vítezství v 1. ženské polské lize. Zázemí v Polsku, konkrétně ve Vratislavi jim trošku závidím, opravdu je tam pro ně zázemí pro sportovce na špičkové úrovni. Bohužel se nám nevyhýbala zranění a tak se do přípravy nezapojily všechny hráčky. Pokud mám být konkrétní, přišli jsme o kapitánku Adrianu Drahníkovou minimálně na půl roku.

Jak to vypadá s posilami a kdo vám odešel?

Do týmu přichází hráčky, které hrály v minulém soutěžním ročníku za FK Holešov. Šebestová i Mrázková mají své kvality a určitě budou přínosem. Mrzí mě odchod Pospíšilové, která odešla do Baníku Ostrava, ale respektuji její touhu hrát I. ligu. Měli jsme velice lukrativní nabídku na reprezentační gólmanku z Kamerunu, ale finančně jsme si to nemohli dovolit. Příchod gólmanky je však na spadnutí, více bych zatím neprozrazoval. Afrika je fotbalově vyspělá a tak nemohu vyloučit, že se u nás v budoucnu hráčky z tohoto kontinentu neukážou.

S jakým cíli jdete do nového ročníku?

Obhajujeme vítězství ve II. lize a budeme to mít hodně těžké. Spadla Zbrojovka Brno a vůbec celá soutěž bude vyrovnaná. Letos chceme stavět hlavně na juniorkách a dát jim větší prostor pro to se vypracovat. Máme ty nejvyšší cíle a důležitá je pro nás také práce s mládežnickými výběry, které nám nastupují do soutěží. Celá sezóna bude ukončena III. ročníkem mezinárodního fotbalového halového turnaje, kde máme příslib i týmů ze Skotska, Norska, Ruska.

Připravujete na to tým nějak speciálně?

Tým musí zapracovat hlavně na zlepšení fyzické kondice, s herním projevem jsem spokojený. Určitě budu hráčkám připomínat potřebnou regeneraci. Do týmu bych rád zapracoval kondiční trenérku a využil i sportovního psychologa, tým se pořád vyvíjí a my chceme tyto moderní trendy do týmu zapracovávat.

Před časem jste říkal, že cílem 1. FC Olomouci je zpopularizovat ženský fotbal v kraji. Daří se to?

Určitě, v Olomouci o ženském fotbale před třemi roky skoro nikdo nevěděl. Dnes potkávám lidí na ulici a májí zájem o ženský fotbal. Velkým příslibem je spolupráce se základními školami v Olomouci. Budeme pořádat velkou náborovou kampaň v záři. Patronem týmu je Petr John Uličný a snad se nenaštve, když prozradím na závěr, že i jeho vnučka začala hrát za náš tým starších přípravek.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistkám Olomouce začíná sezona"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..