Fotbalistky čeká v sobotu turnaj

V sobotu se bude hrát v olomoucké Čajkaréně špičkový ženský fotbal. 1. FC Olomouc právě tam pořádá již třetí ročník mezinárodního turnaje. „Konkurence je ovšem obrovská a všech deset týmů chce uspět. Osobně se těším na souboj se slovenským mistrem, Union Nové Zámky,“ říká Radek Kubíček, sportovní ředitel 1. FC Olomouc.

V této sezóně 2013/2014 se Vám příliš ve II. lize nedaří, co je příčinou?
V podzimní části sezóny se nám opravdu velmi nedařilo a příčin vidím hned několik. V první řadě odešla gólmanka Pospíšilová, která nás loni v několika utkáních podržela. Protože její odchod byl těsně před začátkem soutěže, nepodařilo se tak narychlo najít náhradu. Do branky se tak musely postavit hráčky z pole. Na týmu byla cítit nejistota, která se projevila i ve hře. Letní příprava také neproběhla podle představ. Menší účast hráček v přípravě se později projevila na kondici a jistotě ve hře. Přišla i nepříjemná zranění, která vyřadila dlouhodobě některé klíčové hráčky. Po velmi úspěšné loňské sezóně možná došlo i k mírnému uspokojení. V každém případě má tým velký potenciál a momentální situace je řešitelná. Potenciál, který tým má, jsme bohužel nedokázali zúročit na hřišti. Jsme v tabulce na čtvrtém místě a na místo druhé ztrácíme šest bodů. Druhé místo je určitě v našich silách a budeme o něj bojovat. Obhajoba loňského prvenství je už jen v oblasti teorie, ale ve fotbalu není nic nemožné ….

Čeká vás mezinárodní halový turnaj. Do Olomouce dorazí silné celky. Jaké máte ambice?
Je to již třetí ročník turnaje a v minulých letech jsme obsadili dvakrát třetí místo. Letos chceme prolomit prokletí semifinále a bojovat o příčku nejvyšší. Konkurence je ovšem obrovská a všech deset týmů chce uspět. Osobně se těším na souboj se slovenským mistrem, Union Nové Zámky. Účastník letošní Ligy mistryň má v kádru reprezentační brankářku Kamerunu a právě její účast by mohla být lákadlem pro fanoušky fotbalu. V každém případě účast týmů jako Baník Ostrava či Sparta Praha je zárukou kvalitních utkání. Kdo navštíví v sobotu Čajkarénu, nebude určitě zklamán.

V Olomouci by se měla představit příští rok ženská fotbalová reprezentace, jak se na tuto historickou událost díváte očima trenéra?
Diváci v Olomouci již několikrát viděli mužské áčko, ženská reprezentace bude v Olomouci poprvé. Jako trenér působící u ženského týmu jsem rád, že naše ženská fotbalová reprezentace bude hrát právě u nás. Utkání bude určitě zajímavé nejen pro příznivce fotbalu, ale především inspirací a motivací pro mladé nebo začínající hráčky. Utkání rozhodně přispěje k propagaci ženského fotbalu v Olomouci.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky čeká v sobotu turnaj"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..