Fotbalistky doma prohrály

V prvním domácím utkání nestačily hráčky 1. FC Olomouc na Horní Heršpice (1:3). Výsledek je pro ně krutý, protože si vypracovaly spoustu šancí, jenže je nedokázaly proměnit.

Začátek patřil Brňankám, které se lépe pohybovaly a zaslouženě šly v 16.minutě do vedení. „Úvodních patnáct minut jsme zaspali, soupeř byl lepší v pohybu a důrazu v osobních soubojích. Hra se postupně vyrovnávala,“ řekl pro klubový web trenér Miloslav Novotný.

V druhé půli Olomouc svého soupeře výrazně přehrávala a měla spoustu příležitostí. Udeřilo však na druhé straně. Heršpicím se podařily dvě přímočaré akce v 63. a 64. minutě a rázem to bylo 0:3. Domácí fotbalistky se zmohly již jen na snížení v 78. minutě. „Hrálo se nahoru dolu a utkání bylo velmi fyzicky náročné. Holky se rvaly do poslední minuty a to velmi oceňuji. Každá porážka mrzí, ale takový je fotbal. Musíme se poučit z chyb a do dalšího utkání zapracovat na proměňování šancí. Měli jsme snad deset tutovek a proměnili jen jedinou. Chyběl nám větší klid a přehled v zakončení, některé situace jsme řešili ukvapeně. Soupeř nám udělil lekci z produktivity,“ doplnil kouč.

1. FC Olomouc – Lokomotiva Brno Horní Heršpice 1:3 (0:1)

Branky: 78. Drahníková – 16. a 64. Pitharasová, 63. Z. Nedvědová.

1. FC: Pikartová – M. Horáčková, Štěpánková, Pitáková, Čepová – Havlíčková, Drahníková, Vítková, Ondrová (35. Kubečková, 60. Šachová) – Pavláčková, Pluháčková (30. M. Němcová).

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky doma prohrály"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..