Fotbalistky Nových Sadů vezou bod z Brna

Domácí Heršpice nastoupily k utkání se zahraničními posilami a novosadské hráčky ani netušily, co je čeká. Ze začátku utkání začaly aktivně a vytvořily si hned ve druhé minutě vyloženou brankovou příležitost, Mokrušová poslala přesný pas na nabíhající Ganiecovou, ta ale mířila těsně vedle.

Domácí se ale z původního tlaku vymanili a již v 10. minutě poprvé gólově zaúřadovala hráčka z Ghany Ampah Faustina, využila nedůrazu hostů uprostřed hřiště, protlačila se až do vápna a střelou pod břevno uvedla domácí tým do vedení – 1:0.

O pět minut si podobnou situaci Ampah zopakovala, opět chyba uprostřed hřiště, kterou s přehledem využila – 2:0. Hostující hráčky se nedaly zastrašit a do konce poločasu stihly výsledek alespoň srovnat. Nejdříve ve 26. minutě vsítila krásným lobem z 20 metrů přes brankařku gól Lexová a ve 33.minutě vyrovnávala Mokrušová, která využila nahrávky Ganiecové a přízemní prudkou střelou korigovala na 2:2.

Ve druhém poločase ale postupně ovládly hřiště domácí hráčky, často dobývaly branku Pikartové, která ji ale dobře střežila, zvláště se hodně prosazovala i další vynikající zahraniční posila Hagan Priscilla, která zcela ovládla střed hřiště a svou rychlostí a technickou vyspělostí zakládala domácím jeden útok za druhým.

Ve 49. minutě po špatném odkopu těžce zkoušené obrany hostů, se míč odrazil k domácí Ampah, a ta bombou pod břevno zvýšila na 3:2 pro Heršpice. Novosadské hráčky se snažily rychlými brejky otočit utkání ve svůj prospěch, ale pozorná obrana Heršpic se nenechávala na ničem nachytat.

Až v 83. minutě se Lexové podařilo přeci jen najít skulinu a přesnou nahrávkou mezi domácími obránkyněmi vyslala Ganiecovou do sóla, kterého perfektně využila a podél vybíhající gólmanky mířila přesně a vyrovnala tak utkání na konečných 3:3.

„Za remízu jsme díky vývoji na hřišti rádi, domácí nás překvapili svými Ghanskými posilami, které jsou neobyčejně rychlé a pohyblivé a zcela řídili zálohu i útok domácích. Naše hráčky si také vytvořili pár nebezpečných situací, které ale úspěšně neproměnily a vzhledem velkému tlaku domácích bylo vidět i fyzické manko. Zápas to byl ale velice zajímavý, na našem hřišti uvítáme družstvo z Heršpic již za 14 dní a doufám, že budeme lépe připraveni.“

Lokomotiva Brno-Horní Heršpice – FK Nové Sady 3 : 3 (2:2)

Branky: 10., 15., 49. Ampah Faustina – 25. Lexová, 34. Mokrušová, 82. Ganiecová. Rozhodčí: Popelák – Lidmila, Hlavai, Diváci: 30

Brno: Hedvičíková – Jančíková, Novotná, Ondřejková, Oklešťková – Jurášková, Hagan Priscilla, Konečná, Haklová (K) – Ampah Faustina, Velebová. Trenér: Loder Tomáš.

Nové Sady: Pikartová – Kopečková, Kubová, Teindlová, Slaninová – Suchánková, Lexová, Nováková, Bellová (60.min. Hrabalová) – Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Míšelnická Marcela.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky Nových Sadů vezou bod z Brna"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..