Fotbalistům Holice začala příprava

Hráči 1. HFK Olomouc se dnes začali připravovat na jarní část druhé ligy. Dopoledne se setkali na stadionu v Holici na úvodnímu tréninku v roce. Nechybělo mezi nimi také několik nových tváří.

„Do kabiny se vrátil po půlročním hostování v třetiligovém Zábřehu záložník Jan Tögel. Dalším novicem v kádru je útočník Petr Nekuda,“ řekl mluvčí klubu Miroslav Derco.

Nekuda je odchovanec Sigmy Olomouc, kde byl v létě roku 2010 zařazen do kádru áčka. O rok později odešel na hostování do Třince. V létě 2012 zamířil na hostování do ligové Zbrojovky Brno. „Má u nás zůstat na hostování, ale vše ještě není úplně dořešeno. Vedení klubu pracuje na detailech hráčova působení,“ pokračoval Derco.

Na testy dorazili ještě dva hráči srbské národnosti. Jedním z nich je ofenzivní záložník Stefan Vukmirović. Dvacetiletý fotbalista hrál ve své domovině za prvoligový klub FK Jagodina. Druhým zmiňovaným je střední obránce Mihailo Jovanović, který hostoval v druholigovém klubu Jedinstvo Užice. „Oba hráči zůstávají na dvoutýdenních testech, pak se klub rozhodne co dál,“ řekl mluvčí klubu.

Poslední novou tváří v kabině měl být slovenský fotbalista Martin Dupkala, hráč 1. FC Tatranu Prešov. Ten však nedorazil, protože se v jeho rodině vyskytly nějaké problémy a tak zůstal doma. Jakmile bude vše v pořádku, tak by měl dorazit na zkoušku.

Opačným směrem se vydal útočník Libor Žondra, který byl pozván na testy do prvoligového Hradce Králové, kde bude do 20. ledna. Vysoký útočník holického týmu tak dostal šanci se porvat o ligové angažmá. V Hradci už ho nějakou dobu pozorovali a nyní požádali o uvolnění na zkoušku. „Jako poslední ukončil angažmá zkušený záložník Ladislav Onofrej, který po dohodě s klubem odešel do rakouského týmu Spitz SV,“ uzavřel Derco.

K úvodnímu přípravnému utkání zavítají svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na půdu rakouského týmu SV Materrsburg, hrající tamní nejvyšší soutěž. Hrát se bude v úterý 15. ledna. V přípravě odehraje holický celek celkem osm utkání. V generálce změří síly se slovenským týmem Ružomberok. Místo utkání bude ještě upřesněno dle klimatických podmínek.

Jarní část druhé ligy odstartuje holický tým na domácí půdě s Vlašimí v sobotu 2. března 2013.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistům Holice začala příprava"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..