Fotbalová moderna Sigmy. Jeden stoper centruje, druhý skóruje

Třicet šest. Právě tolik má nejzkušenější hráč Sigmy Radim Kučera. Stejná cifra vám však vyjde, když sečtete počet let dvou stoperu Kalase a Murina, kteří naskočili do 17. kola Gambrinus ligy proti Příbrami (3:1).

Související: Murin: Budu se muset s Tomášem Kalasem vyrovnat

Oba mladíci zápas zvládli bez problémů a navíc ještě zařídili jednu z branek. Málo vídaná situace na fotbalových trávnících se stala ve třiačtyřicáté minutě. Kalas odcentroval na svého parťáka z obrany, který se hlavou nemýlil. Odvděčili se tak vrchovatě za důvěru, kterou dostali.

Přesto před utkáním nejeden fanoušek zpozorněl, když hlasatel četl sestavu Hanáků. Nešlo však o žádný nepromyšlený tah, protože společně nenastoupili poprvé. „Odehráli jsme spolu celou půlku sezony za béčko, takže už jsme sehrání. Nejspíš proto volil trenér nás,“ říkal po utkání sedmnáctiletý Tomáš Kalas, podle kterého jim práci usnadnili spoluhráči. „Hodně nám pomáhal Petr Drobisz, bez něj by to bylo těžké. Dobře to oddirigoval. Mně osobně hodně pomohl Tomáš Janotka, protože jsme to měli k sobě blíž,“ pokračoval talent českého fotbalu Kalas.

V zápase měl možná víc práce než čekal. Příbramští totiž vůbec nepůsobili jako nejhůře skórující tým ligy. Hanáci však inkasovali pouze jednou. „Dostal jsem pokyn vytlačit hru dopředu. Nevšiml jsem si, že hráč kope centr a byl jsem takový lehce dezorientovaný. Huňa však byl celou dobu v ofsajdu, tak jsem se snažil to signalizovat místo toho, abych šel hned zpátky, což byla chyba. Ani tak bych ho asi nedostihl,“ vrátil se k obdržené brance Kalas.

Ve zbytku zápasu již defenzíva Modré laviny Příbrami nic nepovolila. Kalas s Murinem tak dokázali nahradit své starší kolegy a i díky nim si připsala Sigma tři body. „Ze zkušenějším stoperem nejsem tolik sehraný jako s Ondrou Murinem. On by tu naši sehranost nahradil zkušenostma. Nejspíš by to vyšlo nastejno,“ uzavřel Kalas.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Fotbalová moderna Sigmy. Jeden stoper centruje, druhý skóruje"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..