FOTO: A jdeme do finále!

V krátkém rozmezí čekalo na vysokoškolačky již třetí utkání proti Ostravě, přičemž i tentokrát získaly její skalp. V sobotním duelu potvrdily olomoucké hráčky výborný průběh letošní sezóny a po hladké výhře postoupily do pohárového finále, kde je pravděpodobně čeká nedaleký Prostějov. A budou-li i nadále pokračovat v dosavadních výkonech, nejsou v tomto zápase zcela bez šancí na úspěch.

Druhé semifinále začala Olomouc výborně, když se při servisu kapitánky Dudové dostala rychle do vedení 4:0. Ostrava se z nepovedeného začátku, kdy prohrávala až o šest bodů (9:3), dokázala oklepat a stáhla rozdíl na dva body (10:8). Ovšem to bylo nejblíže, kam se hostující hráčky dokázaly přiblížit. Tvrdá smeč Nikol Sajdové totiž znamenala klidné vedení o čtyři body (16:12). Další tři body při servisu Moniky Dedíkové, pak zlomily ostravský odpor definitivně a Univerzita ovládla první sadu 25:17.

Začátek druhého setu nabídl přetahovanou o každý bod a domácím se podařilo odskočit až za stavu 10:8. To na servis přišla Martina Michalíková, která hned zaznamenala eso, k tomu se v zápětí přidal i úspěšný útok s bloky olomouckých děvčat, aby své účinkování na podání uzavřela smečařka s dvojkou na zádech opět esem (14:8). Ostrava už nedokázala odpovědět, a tak ztratila i druhou sadu (25:17).

Ve třetím setu už potřebovala Ostrava nutně vyhrát, aby prodloužila naději o finále. Rychle se ujala vedení 4:1, ale domácím tým dokázal záhy vyrovnat (8:8). Klíčové chvíle přišly za stavu 11:11, kdy vysokoškolačky bodovaly dvakrát na blocích. Nejprve vytáhla úspěšný blok Nikol Sajdová a o pár chvilek později Veronika Strušková. Ta v posledních utkáních hraje výborně a na lavičku posadila Chorvatku Čutuk. Ve druhém technickém time outu svítil na tabuli stav 16:12 a Hanačky kráčely za postupem. Třetí dějství nakonec ovládly poměrem 25:16 a celkově 3-0 na sety.

Ve finále Českého poháru, jež se bude hrát 1.března ve Sportovní hale Univerzity Palackého, s největší pravděpodobností vyzvou Prostějov. Ten v prvním semifinálovém utkání zdolal KP Brno 3-0, ale odveta ho teprve čeká.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (17, 17, 16)

Olomouc: Michalíková, Dedíková, Dudová, Strušková, Napolitano-Šenková, Sajdová, libero: Sain.

Text: Tomáš Příhoda, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6386269568677890465?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..