FOTO: Agility Cup

Základní kynologická organizace Uničov uspořádala tuto sobotu v renovovaném areálu Dvoru Nové Zámky agility závody, při nichž pejskové (čistokrevní i kříženci) zdolávali různé překážky.

Přestože výkony čtyřnohých závodníků a jejich majitelů hlídala časomíra i rozhodčí, bylo evidentní, že o nejlepší umístění se dnes většinou nebojovalo. Alespoň u diváků, kterých žel přišlo jen velmi málo. Ale byla to jen jejich škoda, protože dobrá nálada se v současnosti nerozdává na potkání. Největší aplaus a úsměvy na tvářích návštěvníků totiž vzbudil psí závodník, kterého trasa tratě naprosto nezajímala, ale ve svém soutěžním vystoupení se přišel – navzdory pokynům svého vodiče – „pozdravit“ s takřka všemi okolosedícími diváky :-). A to by asi měla být podstata všech závodů: bojujte o vteřiny, ale hlavně se u toho bavte.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6071938758678787585?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Agility Cup"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..