FOTO: Basketbalisté SK UP ani Šumperku doma body neztratili

O druhém prosincovém víkendu se dvakrát střetnuli basketbalisté SK UP Olomouc a TJ Šumperk. Nejprve v sobotu v dohrávce prvního kola 2. basketbalové ligy mužů (skupina C), kdy se hrálo v hanácké metropoli, o den později si titíž soupeři dali odvetu o kousek severněji.

SK UP Olomouc – TJ Šumperk 87:61 (15:22, 43:33, 72:47)

a

TJ Šumperk – SK UP Olomouc 86:84 (21:20, 43:44, 66:55)

V sobotu se diváci dočkali prvních bodů v zápase až po dvou minutách hry, do té doby bylo k vidění dost nepřesností. Potom hosté zpřesnili hru a první čtvrtina zápasu patřila jednoznačně jim.

Do další části nastoupil v dresu SK UP Buček a i jeho zásluhou hra domácích dostala nejen řád, ale začala se jim dařit i střelba ze střední vzdálenosti. Tato část zápasu, kdy domácí obrátili nepříznivý průběžný výsledek ve svůj prospěch, byla zcela v režii domácích basketbalistů, kteří svého soupeře nenechali ani na chvilku vydechnout, a výsledem bylo desetibodové vedení v polovině zápasu. Těsně před přestávkou se  nezaviněně střetnul domácí hráč Stripcaru se svým spoluhráčem a chvilku to vypadalo, že dnešní zápas pro něj skončil.

Třetí část utkání přinesla hodně bodů, ale občas také dost rozháranou hru. V poslední čtvrtině si domácí už hlídali výsledek a občas diváky potěšili hezkou kombinací nebo úspěšným trojkovým pokusem. Zbytečnou kaňkou na průběhu utkání byla v posledních vteřinách zápasu drobná rozmíška mezi hráči na hřišti po jednom ze soubojů na šumperské straně.

Soupiska SK UP: Zlámal, Sekáč, Sedláček, Hein, Buček, Strachoň, Černošek, Štrubl, Scripcaru, Branda, Lukáš, Hovorka. Trenér: Korčák.

Soupiska TJ Šumperk: Müller, Sitař, Wiesner, Kuchtík, Špunda, Václavek, Večerka, Vláčel, Pajer, Poštulka. Trenér: Šíma.

Rozhodčí: Kurz, Škaroupka.

Foto (sobota): Jiří Novotný

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTY4NDYxMjY0NjY5NjY0MzkzNz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalisté SK UP ani Šumperku doma body neztratili"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..