FOTO: basketbalistky SK UP budou bojovat o udržení

V posledním kole základní části 1. basketbalové ligy žen potřeboval domácí tým SK UP zvítězit, aby se vyhnul bojům o udržení v soutěži. Ani soupeřky z Krnova však neměly účast v play-off jistou, díky své převaze v druhé části zápasu si potřebné body s sebou na sever Moravy nakonec odvezly.

První půle utkání byla dost vyrovnaná. Úvodní čtvrtinu táhnul výsledkově Krnov, ale domácím basketbalistkám se před jejím koncem podařilo srovnat. Na počátku té následující se domácí dívky dostaly i díky úspěšným tříbodovým pokusům Kohlové dokonce do vedení. Zhruba v polovině druhé čtvrtiny pak nastala takřka tříminutová fáze, kdy ani jeden tým nebyl schopen bodovat.  Nakonec se však před poločasovou přestávkou začalo pod oběma koši dařit lépe Krnovu, který o pouhé dva body otočil vedení ve svůj prospěch.

Toto zlepšení bylo i signálem o pravděpodobném průběhu zápasu ve zbytku zápasu.  Hostující dívky si totiž ve třetí čtvrtině vybudovaly zlomový náskok, který si pak – i přes občasnou snahu domácího týmu o zdramatizování zápasu –  v závěrečné části docela v pohodě pohlídaly.

SK UP Olomouc – Lokomotiva Krnov  63:76 (18:18, 35:37, 46:58)

Rozhodčí: Hecl, Kubiš.

SK UP: Zoubková, Kohlová, Hausknechtová, Selucká, Burzová, Vildová, Murgašová, Horáková, Plašková. Trenérka: Stejskalová.

Krnov: Šandová, Matochová, Nečekalová, Novotná, Barnetová, Pizurová, Hradilová. Trenérka: Hradilová.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/5848570995450097457?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: basketbalistky SK UP budou bojovat o udržení"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..