FOTO: Basketbalistky SK UP jsou play-off zase o něco blíže

O tomto víkendu pokračovala 1. liga basketbalistek dalšími dvěma koly. V nich se na palubovce v Olomouci představily nejprve hráčky Sparty Praha a druhý den Sokola Pečky. Domácí dívky v obou zápasech zvítězily, hlavně díky dokonale sehraným posledním čtvrtinám.

Vstup do sobotního utkání proti Spartě se vysokoškolačkám vůbec nepovedl. Sice daly jako první koš, pak ale svým soupeřkám dovolily několikatibodovou šňůru a domácí trenér raději sáhnul po oddechovém čase.  Hned po něm Inochovská úspěšně proměnila svůj trojkový pokus a aspoň trochu vrátila výsledkově své spoluhráčky do hry. Oživení  na hřiště přinesla i střídající Burzová, a tak se nakonec domácímu týmu podařilo snížit na pouhý dvoubodový rozdíl po první čtvrtině.

I druhé dějství načaly vysokoškolačky mizerně, ale pak se Horáková  projevila jako správná kapitánka a dvěma trojkami za sebou otočila  po dlouhé době průběžné vedení na stranu Olomouce.  Těsně před koncem této části hry předvedla výborný obranný zákrok domácí Lachnitová, když střelecký pokus soupeřky zpod koše krásně zezadu zablokovala, a i díky tomu odcházely hráčky SK UP do poločasové přestávky s dvoubodovým náskokem.

Také  v druhé polovině zápasu domácí dívky pokračovaly v dnešní tradici špatných začátků jednotlivých částí hry, navíc k tomu přidaly i nepřesnou rozehrávku a prachbídnou střelbu, takže Sparta se opět dostala do vedení.

Poslední část zápasu se naopak vysokoškolačkám vyvedla. Hned na začátku Hausknechtová dvěma trojkami nejenže otočila průbežný výsledek na domácí stranu, ale navíc získala patřičnou sebedůvěru a zdravou drzost. A mnoho dalších akcí, na nichž měla účast, končilo  míčem v koši soupeřek.  Domácí tým najednou opanoval dění na hřišti a Sparta, pokud chtěla pomýšlet na bodový zisk, musela vrhnout své síly do útoku. Jenže v něm dělala chyby a domácí dívky pak do otevřené obrany soupeře pohodlně bodovaly a z – do té doby – vyrovnaného zápasu udělaly v posledních minutách jednoznačnou záležitost.

SK UP Olomouc – Sparta Praha 82:71 (15:17, 36:34, 54:57)

Rozhodčí: Hecl, Junek. Fauly: 19 – 15. Trojky: 9 – 4. TH: 17/15 – 21/13.

Soupiska SK UP: Kohlová (2 b.), Horáková V. (11 b.), Holubová (0 b.), Horáková M. (6 b.), Valentová (0 b.), Burzová (10 b.), Chodilová (2 b.), Hausknechtová (14 b.), Pochobradská (8 b.), Čepelková (8 b.), Inochovská (3 b.), Lachnitová (18 b.). Trenér: Kohout.

Soupiska Sparta Praha: Kohoutová(13 b.), Nováčková (6 b.), Koďousková (8 b.) , Svobodová (3 b.), Skutilová (14 b.), Opluštilová (19 b.),  Běhalová (8 b.), Faflíková (0 b.), Hroudná (0 b.). Trenérka: Běhalová.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTcwMjgwMzYzNjExMjE5NTM0NT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Zvítězit v nedělním utkání nemělo být – alespoň podle prvního pohledu na palubovku – pro domácí hráčky problémem. Soupeřky dorazily v počtu pouhopouhých pěti hráček, tudíž nemohly vůbec  střídat a musely si dávat pozor i na případná zranění.  Ale i v tomto skromném počtu dokázaly tři čtvrtiny zápasu vzdorovat, nebo možná spíše vysokoškolačky se domnívaly, že výhra proti takto oslabenému soupeři přijde sama a jejich snaha na hřišti tomuto pocitu dlouho odpovídala.

První čtvrtinu domácí hráčky prohrály nakonec jen o bod díky tomu, že Burzová předvedla dokonalý buzzer beater a proměnila trojku. Ve druhé čtvrtině už vysokoškolačky přeci jen zabraly, ale na jejím konci po několika zbytečných chybách dovolily soupeřkám bodovat a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Po poločasové přestávce se hra domácích vrátila do starých kolejí, nepřesná střelba a chyby v rozehrávce dovolily soupeřkám lacině bodovat a zdálo se, že nakonec v Olomouci uspějí. Velké problémy dělala domácímu týmu hlavně rozehrávačka Kracíková. Jenže famózní poslední čtvrtina ze strany SK UP nepřipustila žádné drama a hostující dívky nakonec odjížděly domů  s pořádným přídělem. Do této fáze přeci jen domácí trenér poslal na palubovku i Čepelkovou, kterou do té doby šetřil, protože si stěžovala na bolesti v koleně.

V poslední čtvrtině Olomučanky podstatně zrychlily hru a početně oslabené soupeřky už nedokázaly kontrovat. Hned v úvodu se po trojce Pochobradské dokázaly vysokoškolačky pod košem prosazovat i nadále, a tak hostující trenér požádal o time-out.  Jenže i po něm  pokračovala domácí ofenzivní hra pod oběma koši  a zápas, který třicet minut vypadal jako velmi  vyrovnaný, se nakonec přeměnil  na exhibici SK UP.

SK UP Olomouc – Sokol Pečky  81:62 (14:15, 38:38, 55:56)

Rozhodčí: Kapl, Junek. Fauly: 15 – 12. Trojky: 6 – 4. TH: 9/9 – 20/14.

Soupiska SK UP: Kohlová (5 b.), Horáková V. (9 b.), Holubová(0 b.), Horáková M. (8 b.), Valentová (2 b.), Burzová (5 b.), Chodilová (0 b.), Hausknechtová (14 b.), Pochobradská (18 b.), Čepelková (6 b.), Inochovská (0 b.), Lachnitová (14 b.). Trenér: Kohout.

Soupiska Sokol Pečky: Věchtová (19 b.), Mazurová (7 b.), Taucová (21 b.), Kracíková (10 b.), Nováková (5 b.).

Foto: Jiří Novotný

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTcwMzEwMDkyODcyODMwNzgyNT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalistky SK UP jsou play-off zase o něco blíže"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..