FOTO: Basketbalistky SK UP na své soupeřky z Brna nestačily

V posledním letošním  hracím víkendu 1. ligy basketbalistek se dívky SK UP dvakrát střetnuly s týmem Frisco Brno „B“ a vzhledem ke svému aktuálnímu postavení v tabulce by určitě přivítaly minimálně jedno vítězství. Po sobotní poměrně těsné prohře v Brně se o  něj mohly pokusit v nedělním dopoledni na palubovce Sportovní haly v Olomouci.

Frisco Brno „B“ – SK UP Olomouc 74:65 (23:19, 34:31, 55:44)

a

SK UP Olomouc – Frisco Brno „B“ 82:97 (17:20, 37:45, 65:74)

Brněnský soupeř „odvetu“ v Olomouci rozhodně nepodceňoval, protože na jeho soupisce se objevily i některé dívky, která současně hrají i nejvyšší basketalovou soutěž žen v ČR.

V první části se o trošku lépe dařilo hostujícímu týmu, hlavně při doskocích pod košem. Dopustil se také menšího počtu kombinačních nepřesností při svých útocích, a tak za celou úvodní čtvrtinu se basketbalistky SK UP nedostaly ani jednou do průběžného vedení.

I začátek druhé čtvrtiny přinesl dva či tři nepovedené útoky domácích, které brňačky vzápětí potrestaly. Pak však domácí tým zpřesnil rozehrávku, dařilo se mu i ve střelbě na koš a zhruba po třech minutách hry se SK UP poprvé (a bohužel naposledy) v tomto utkání dostal do vedení. Hostující tým ale vzápětí kontroval několika úspěšnými trojkovými pokusy, a přestože dívky v bílo-oranžových dresech divákům předvedly několik vyvedených podkošových kombinací, výsledkově pořád tahaly za kratší konec.

Po poločasové přestávce se v sestavě domácích objevila i Čepelková, která na zápas dorazila rovnou z vlaku, protože ještě včera hrála extraligový zápas za Hradec Králové.  Ale ani její přítomnost na palubovce nedokázala zvrátit nepříznivý vývoj dnešního duelu, byť se i ostatní domácí hráčky neustále sympaticky snažily pod oběma koši. V závěrečných minutách poslední čtvrtiny zápasu, kdy už bylo jasné, že i dnes Brno zvítězí, padl na basketbalistky SK UP zřejmě lehký pocit zmaru a zklamání, a ač domácí kapitánka Horáková stále burcovala své spoluhráčky, množily se u nich herní chyby.  A tak basketbalistky Frisca svůj náskok ještě podstatně navýšily a dovedly zápas do vítězného konce.

Poslední dva víkendové duely zcela jistě nedopadly podle představ trenéra a ani hráček SK UP a ani postavení v tabulce moc důvodů k optimismu nedává. A tak nezbývá než jim popřát, ať  v nadcházející termínové pauze načerpají dost sil a v roce 2012 nechť mají pevnou ruku, rychlé nohy, ocelové nervy a ať se jim daří o dost lépe než v posledních dvou dnech.

Soupiska SK UP: Horáková V., Burzová, Valentová, Kohlová, Hausknechtová, Lachnitová, Inochovská, Pilátová, Čepelková. Trenér: Kohout.

Soupiska Frisco Brno „B“: Hummlová, Havlíková, Ondrejková, Šívrová Mar., Vacková, Zrůstová, Šívrová Mon., Beránková, Švrdlíková, Rybková, Kašpárková. Trenér: Vencúrik.

Rozhodčí: Fanta, Hecl.

Foto (neděle): Jiří Novotný

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTY4NzUxMjc1OTM3MzM4Mzc2MT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Foto (neděle): Pavel Sněhota

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvaXZvLm9wbGV0YWwvYWxidW1pZC81Njg3NzU0NjY1NDIyODA3NDg5P2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=“]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalistky SK UP na své soupeřky z Brna nestačily"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..