FOTO: Bělkovice-Lašťany pracně ukopaly tři body

Souboj celků z chvostu tabulky přineslo 9. kolo I. A třídy „A“, v němž na perfektně připravený trávník v Bělkovicích-Lašťanech dorazili hosté z Haňovic. Domácí tým využil své mírné převahy v prvním poločase ke vstřelení gólu, ve druhé půli se však dostal pod dlouhodobý tlak. Útočné snahy hostů byly ovšem velmi jalové, protože drtivé většině jejich akcí naprosto chybělo střelecké zakončení.

Domácí borci tak nakonec pracně vydolovali tři cenné body, díky nimž se částečně odpoutali od dna tabulky a v případě plného bodového úspěchu v odloženém zápase z minulého kola proti Bohuňovicím, který se hraje tuto středu, mohou dokonce výrazně poskočit do vyšších pater.

Úvodní minuty dnešního zápasu patřily překvapivě hostům, ale jejich převaha byla nevýrazná, a přestože se často hrálo před Axmanovou bránou, k jejímu vážnějšímu ohrožení vlastně nedošlo. Alibistický a nezáživný fotbal ve stylu nakopávaných míčů dopředu se hrál na obou stranách, nenašel se vlastně žádný z hráčů, který by šel do souboje jeden na jednoho a byl v něm výrazně úspěšnější.

Jednu z mála pohledných fotbalových akcí gólově zakončil domácí tým v 18. minutě. Tomáš Vinkler vybojoval na levé straně míč, takřka z brankové čáry poslal prudký centr zpátky na malé vápno a před nabíhajícím Vránou stál jediný úkol – neuhnout před nahrávkou. Dorážka do opuštěné brány byla zkrátka jednoduchá.

Gólovou pojistku mohly Bělkovice přidat za čtyři minuty, haňovický brankář podcenil centrovaný míč, který nakonec sklouznul po tyči zpět do hřiště a v bílém dresu se nenašel nikdo, kdo by jej dotlačil do sítě.

Deset minut před přestávkou stálo štěstí i na straně domácích, když povedená Přidalova střela orazítkovala tyč. Z brejkového protiútoku se řítil do šance Vlasák, nedůrazný střelecký pokus z hranice šestnáctky však neměl ani zdaleka gólové parametry. Krátce před přestávkou musel domácí celek přistoupit k vynucenému střídání, když matador Michal Sklenář byl pro své svalové zranění nahrazen Frýbou. Tutéž nemilou povinnost si hosté odbyli již  v minutě dvacáté šesté, Uvízl musel vystřídat Sobotu.

Jestli u předváděné hry v prvním poločase přítomní diváci nevýskali nadšením, z fotbalové (ne)kvality zbytku zápasu byli nadšeni ještě méně. Domácí se nepochopitelně nechali zatlačit do defenzivy a s námahou hlídali hubený náskok. Naštěstí pro ně však Haňovice ani pořádně nevystřelili na bránu a Axman byl vlastně skoro bez práce. Trenér Strupek čtvrt hodiny před koncem zavelel svým svěřencům hrát jen na tři obránce, ale ani tato varianta nepřinesla hostům žádoucí efekt. A protože bez vstřelené branky se dá na bodový úspěch pomýšlet jen velmi výjimečně, hosté odjížděli s prázdnou.

SK Bělkovice-Lašťany – SK Haňovice 1:0 (1:0)

Branka: 18. Vrána. ŽK: 51. Hlavinka, 54. Uvízl (oba Haňovice).

Rozhodčí: Kološ – Machala, Opravil. Diváci: 80.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Zdráhal, Sklenář T., Vinkler M. (75. Krecl), Hložánka, Sklenář Miroslav, Forejt, Vlasák (64. Gaťařík), Vinkler T. (Konečný), Vrána, Sklenář Michal (44. Frýba). Trenér: Sklenář.

Haňovice: Václav – Sobota (26. Uvízl), Přikryl T. st. (76. Cink), Přidal, Korhoň, Pauliny, Hlavinka (57. Přikryl L.), Přikryl T. ml., Rozsypal, Najman, Havlíček. Trenér: Strupek.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6471636205712971937?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bělkovice-Lašťany pracně ukopaly tři body"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..