FOTO: Brankostroj FBS se divákům musel líbit

Extraligovým ženám FBS se v letošním ročníku zatím moc nedařilo. Notně pozměněný kádr stále čekal na tříbodové vítězství, přestože předváděná hra zase tak špatná nebyla. Tým však trápila špatná produktivita, což bylo hlavní příčinou bídného bodového zisku. V posledním domácím zápase proti Královským Vinohradům však FBS toto prokletí zlomil a naprosto suverénně si dokráčel pro dvouciferné vítězství.

Věděl jsem a doufám, že to ví i mé svěřenkyně, že takové výsledky dělat můžeme, že hrajeme florbal, který si tohle zaslouží. Dnes jsme soupeře hned od začátku zatlačili a z herní převahy jsme dokázali vytěžit i branky. V první třetině, která rozhodla, jsme si vytvořili dostatečný náskok, a ten jsme po zbytek zápasu nejen udržovali, ale i navyšovali,“ prohlásil trenér Dadej.

Úvodní dvacetiminutovka se Olomoučankám skutečně povedla. Své soupeřky dostaly pod tlak hned od začátku a na konci první minuty jej korunovala brankou Lichnová. Na svých florbalkách pak měly gól i Horáčková či Suchánková, jenže Vyrobíkovou nepřekonaly.

Mezi tyčemi se v domácím dresu objevila Kollárová, která za sebou ještě neměla ani jeden extraligový start, ale musela nahradit olomouckou jedničku Frankovou. Té byl totiž po nešťastné srážce se soupeřkou v pátečním zápase proti Jičínu diagnostikován otřes mozku. Nezkušenost a patrně i jistá nervozita mladičké gólmanky způsobily, že Vinohrady přišly docela lacino k vyrovnání. Neudržela totiž míček, dostala se mimo brankoviště a Lingová pohodlně skórovala do opuštěné brány. Toto bylo však jediné vážnější její zaváhání, v dalším průběhu zápasu předváděla velmi solidní výkon.

Celek FBS se nenechal touto brankou rozhodit a dále přehrával svého soupeře. Necelých šest minut před koncem třetiny po brankách Suchánkové a Oháňkové, které padly v rozmezí čtyř vteřin, si kouč hostí vzal raději oddechový čas, aby eliminoval olomoucký nápor. Na světelné tabuli svítil v ten moment průběžný stav 5:1.

Prostřední část zápasu se nesla v podobném duchu, vinohradská brankářka Vyrobíková se však notně zlepšila a spoustu olomouckých příležitostí dokázala zlikvidovat. Někdy i s pomocí štěstí, jako například při samostatném nájezdu Mandátové, kdy se míček po hbitém blafáku odrazil od břevna ven do pole. Celek FBS ze své dominance ale i tak vytěžil díky zakončením Cholinské a Reimerové další dvě branky.

Když na začátku třetí třetiny upravovala Horáčková na 8:1, v týmu hostí došlo ke střídání brankářek. Mnozí diváci si možná mysleli, že hostující dívky jsou již smířeny s dnešním debaklem, ale pravý opak byl pravdou. Přestože hosté nedorazili v příliš početné sestavě a dalo se čekat, že kondičně odpadnou, dokázali hlavně v posledních minutách několikrát zmáčknout FBS, což se nakonec projevilo i v drobné korekci celkového skóre.

Vědom si toho byl i domácí trenér: „Náš soupeř je tradičně dobře kondičně připravený, nechtěli jsme spoléhat na to, že odpadne po fyzické stránce. Průběh zápasu jsme chtěli strhnout na svou stranu hned na začátku, což se nám povedlo. Že to bylo správné rozhodnutí, potvrdila poslední třetina, kdy nás soupeřky dokázaly několikrát nebezpečně zatlačit.“

I přes zlepšenou hru Vinohrad v posledních minutách to byl tým FBS, kdo ve třetí třetině vstřelil více branek a diváci se po velmi velmi dlouhé době dočkali deseti gólů v síti hostů. „Věřím, že dnešní výsledek je dobrým odrazovým můstkem. My hrajeme florbal, za který se rozhodně nemusíme stydět, bohužel dlouho jsme to nedovedli přetavit v potřebné body, které už zoufale potřebujeme. Dnes se to konečně povedlo,“ hodnotil zápas kouč Dadej.

Krom nevídaného vítězství byl dnešní duel výjimečný i tím, že to byla charitativní akce pro olomoucké sledge hokejisty. Po zápase jim prezident klubu FBS Martin Reimer předal šek s částkou 4 444,- Kč a pro náš server se rozhovořil o další spolupráci FBS a SOHO: „Nechceme, aby dnešní charitativní zápas pro olomoucké sledge hokejisty byl ojedinělou akcí, ba naopak usilujeme o dlouhodobou spolupráci. Na konci loňské sezóny jsme pořádali její společné zakončení, kdy jsme si vyzkoušeli florbal na vozíčkách, protože sledge hokejisté mají tento sport jako formu letní přípravy, a již je domluvné, že si to zopakujeme. Loni jsme pro ně také v rámci olomoucký vánočních trhů prodávali na Horním náměstí punč. A řekl bych, že kluci jsou se vzájemným kontaktem spokojeni. Zvou nás hrozně moc na led, jenže my se trošku obáváme zranění (smích).“

A nezapomenul pochválit i diváky: „Návštěvníků dnes přišlo dost, atmosféra byla úžasná. Početné divácké kulise určitě napomohl i přestávkový program, kdy hráli malé děti a mnozí rodiče či prarodiče se na ně přišli podívat. Chtěl bych všem divákům moc poděkovat, protože vytvořili super prostředí a rovněž podpořili dobrou věc. A všechny zvu na příští domácí zápas proti Panterkám, který se hraje v neděli 17. prosince. Odpočiňte si od pečení a přijďte fandit!

FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:3 (5:1, 2:0, 3:2)

Branky: 1. Lichnová, 9. Šablaturová, 12. Mandátová, 15. a 51. Suchánková, 15. Oháňková, 28. Cholinská, 33. a 49. Reimerová, 43. Peterková – 6. Lingová, 48. Zelníčková, 54. Trunečková.

Rozhodčí: Števček P., Števček R. Diváci: 213.

Olomouc: Kollárová – Pavlíková, Suchánková, Lichnová, Tomanová, Pařízková, Oháňková, Horáčková, Mandátová, Šablaturová, Podroužková, Peterková, Reimerová, Pejzlová, Cholinská, Kylarová, Mikulová. Trenér: Dadej.

Vinohrady: Vyrobíková (43. Kuchyňková) – Kalistová, Sladkovská, Honzová, Trunečková, Lingová, Bursová, Bartošová, Kutnarová, Zelníčková, Kylarová, Šádková. Trenér: Kytka.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6490425934972174641?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Brankostroj FBS se divákům musel líbit"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..