FOTO: Češky i přes nadějný začátek na Švýcarky nestačily

Sportovní hala UP je o posledním dubnovém víkendu zasvěcena mezinárodnímu ženskému florbalu. Po sedmi letech se do Olomouce vrátil turnaj Euro Floorball Tour a ve vzájemných zápasech se tu střetávají výběry Finska, Švédska, Švýcarska a pořádajícího Česka. První hrací den nastoupily české reprezentantky proti papírově nejslabšímu soupeři – Švýcarsku. 

Domácí dívky začaly zápas hodně zostra, neuběhla ještě ani první minuta a Kapcová vstřelila úvodní branku. Domácí tlak pokračoval i nadále, ale chybělo přesné zakončení. V 16. minutě byla na pět minut vyloučená Rüttimannová, Švýcarky se však v oslabení bránily velmi dobře. Pak ovšem Mischlerová hrála bez hokejky a domácí tým šel do dvojnásobné přesilovky. Tu velmi záhy zužitkovala Ratajová a domácí výběr odcházel do šaten se slibným dvougólovým náskokem.

Prostřední část se však Češkám vůbec nevyvedla a dá se říct, že vlastně o dnešním utkání rozhodla. Hostující tým v ní velmi  rychle skóroval a i přes branku Kubišové na 3:1 to byly dívky z alpské země, kde převzal otěže zápasu. Třemi brankami otočily průběžné skóre ve svůj prospěch a do poslední části tak nakonec vstupovaly s nejtěsnějším vedením.

Fantastické publikum i ve třetí třetině neustále povzbuzovalo domácí dívky a doufalo ve výsledkový obrat. Jenže česká obrana nechala příliš prostoru Gämperliové, a ta ve 43. minutě dala pátou švýcarskou branku. Češky mohly kontrovat z nařízeného nájezdu za faul na Halfarovou, ale Bílá švýcarskou gólmanku nepřekonala. Minutu před koncem si domácí trenérská dvojice vzala time-out a po něm zkusila hru bez brankářky. Jenže česká ztráta míčku uprostřed pole znamenala gól Švýcarky Ulblerové do prázdné brány, která tak stanovila finální výsledek na 3:6.

Česká republika – Švýcarsko 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Branky: 1. Kapcová, 19. Ratajová , 26. Kubišová – 22. Spichigerová, 33. a 39. Rüttimannová, 37. Gerigová, 43. Gamperliová, 60. Ulberová.

Rozhodčí: Kumerdanks- Kristapsons (oba LAT). Diváci: 603.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6414141425473070689?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. FOTO: Opět ta prostřední třetina…

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..