Tým DDSportuLetošní ročník futsalového turnaje DDSport Cup, který se hrál přes zimu na umělé trávě na Nových Sadech, vyhrálo stejnojmenné mužstvo – tedy tým DDSport. Ve finále hraném za takřka jarního počasí zvítězili jeho hráči 2:0. „Organizátorům jsme do ničeho nevstupovali a netlačili na žádné zvýhodnění. Takže žádní kapříci a ani protekce. To by mě a ani kluky určitě nebavilo,“ smál se po závěrečném utkání turnaje Tomáš Dokoupil.

Šli jste do turnaje s cílem vyhrát nebo to vyplynulo ze situace?
Než se mužstvo začalo skládat dostal jsem pokyn od Dušana, abych vybral hráče tak, abychom vyhráli. Takže z tohoto pohledu ano, šli jsme do turnaje s cílem ho vyhrát. Všeobecně si myslím, že každý kdo v něčem soutěží by měl mít za cíl soutěž vyhrát. Je to zdravá motivace.

Které utkání bylo podle vás nejtěžší?
Dle mého názoru to byl zápas o postup do finále s Entues. Ti kluci byli famózní a hodně nás potrápili. Když vyrovnali byl jsem již na pochybách, zda finále vybojujeme. Nakonec se šlo na penalty. To je vždy loterie a my jsme měli více štěstí a postoupili.

DDSport Cup vyhrál tým DDSport. Neměli jste to předem domluvené?
Tak to určitě ne!!! Je mi jasné, že to někdo bude určitě předhazovat, ale kdo turnaj sledoval a třeba i proti nám hrál, musí podle mě říct, že jsme vše odehráli „čistým“ způsobem. Organizátorům jsme do ničeho nevstupovali a netlačili na žádné zvýhodnění. Takže žádní kapříci a ani protekce. To by mě a ani kluky určitě nebavilo. (smích)

Jaké to je hrát v zimě futsal?
Je to super. Jsem rád za tuto možnost je to perfektní zpestření přípravy, i když někdy je to počasí hodně drsné, ale já mám fotbal rád a tak se prostě jen víc obleču.

V Hněvotíně jste pravý obránce, v malé kopané se vám hraje nejlíp kde?
Zase v obraně. Nejsem moc technický tip, takže raději bojuju a bráním. Ty kličky a góly nechávám na našich snajperech.

Jaké to je najednou hrát na daleko menším hřišti?
Tak například je hodně velký rozdíl v rychlosti. Tady proti silným soupeřům bylo na vše málo času. Další rozdílem je, a to mě na futsalu baví nejvíc, že člověk je daleko více u balonu a v soubojích.

Přeci jenom byla hlavní cena deset tisíc korun. Za to se dá udělat slušná party. V čí režii budou vítězné oslavy?
Dnes jsme si zašli na závěrečný oběd, kde jim vedení DDsportu poděkovalo za reprezentaci. Organizaci party ponesu na svých bedrech já. Předběžně jsme se spoluhráči dohodli na venkovní párty. Jakmile bude tepleji a chvilka volna koupíme maso, pivo a sejdeme se. Určitě to bude na celou noc klábosení o tom jak jsme to dobře hráli. (smích)

Okomentuj jako první článek "FOTO: DDSport Cup zná vítěze"