FOTO: Dechberoucí utkání proti Sokolu Hluboká nad Vltavou

Minulý týden se odehrál velmi důležitý dvojzápas na olomouckém hřišti, kde se hanáčtí baseballisté utkali se Sokolem Hluboká. Tento tým se pravidelně umisťuje v horních patrech tabulky a byl mírným favoritem. Pokud chtěli Skokani pomýšlet na boje v baráži a play off, tak museli tato utkání zvládnout. Počasí bylo opravdu pekelné, velké horko dávalo zabrat nejen hráčům, trenérům, fanouškům, ale i rozhodčím.

Na olomoucký kopec se postavil Petr Mik, který v minulém utkání odházel velmi kvalitní zápas. První pálkař odpálil hit, poté infielder nezahrál těžší míč a Hluboká se dostala do vedení. Hluboká nasadila na kopec Vojtěcha Vlacha, který sice házel pomaleji, ale velmi účinně. Skokani se dostali hned na mety, ale díky zmatku na nich šli jen do obrany.

I v další směně se hostujícímu týmu podařilo bodovat. Utkání nabralo rychlý spád a Skokani pálili první nadhozy Vlacha, takže tento nadhazovač odházel takřka celý zápas. Velké drama nastalo až v deváté směně, kdy Skokani Olomouc zažili big inning. Domácí celek čtyřikrát skóroval, srovnal na 5:5 a šlo se do tie-breaku.

Pavel Schwarz vystřídal Petra Mika a hostující celek toho střídání využil. Hluboká si dokázala vytvořit velký bodový polštář, který Skokani v dohrávce nemohli zvrátit. Zápas tedy skončil 9:6 pro Sokol Hluboká nad Vltavou. Nejvíce hitů měl Ondra Schwarz (3) a na kopci se skvěle prezentoval Petr Mik (9 IP).

Sestava v 1.zápase:

P – Mik/Schwarz P./Schwarz O., C – Borůvka J., 1B – Schwarz P./Utěšený, 2B – Zdražil, 3B – Schwarz O./Schwarz P., SS – Nastoupil, LF – Antoš, CF – Poledna, RF – Lázniček, DH – Utěšený, trenér: Martin Zdražil.

Druhé utkání slibovalo pálkařské hody, ale i změnu počasí, když to chvílemi vypadalo, že je tma, ačkoliv bylo teprve pět hodin odpoledne. Domácí trenér nominoval na kopec mladíka Marka Nastoupila. Hned v úvodní směně domácí dostali šest bodů po dlouhých odpalech a mnoha chybách v poli. Hosté nominovali na kopec Vasila Zhupanina, který v minulosti hostoval v olomouckých barvách. Skokanům se podařilo se dva body vrátit, ale stále to bylo málo. I v další směně se hanáckým hráčům nedařilo a hlubocké body se jen sypaly.

Dalším nadhazovačem byl Martin Zdražil. Bodový přísun se však nezastavil a moc tomu nepomohl ani čtyřbodový homerun Martin Mužíka (tento hráč studoval v USA, byl kapitánem reprezentace U23 a jedním z nejlepších pálkařů Extraligy). Celý zápas se v podstatě jen dohrával a bylo jasné, který tým si odnese vítězství. Bodová přestřelka se zastavila na čísle 21:5 pro Sokol Hluboká nad Vltavou. V tomto utkání se nadhazovačům příliš nedařilo a ani pole nezahrálo standard.

Sestava v 2. zápase:

P – Nastoupil/Zdražil, C – Borůvka T., 1B – Utěšený, 2B – Borůvka J., 3B – Schwarz O., SS – Zdražil/Nastoupil, LF – Antoš, CF – Poledna, RF – Poisl, DH – Lázniček, trenér: Martin Zdražil

Další utkání se odehraje ve Frýdku-Místku. Klasik je loňský Mistr a budou to velmi těžká a důležitá utkání. Začínají ve 13:00 a 16:00.

Text: Martin Poledna, foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dechberoucí utkání proti Sokolu Hluboká nad Vltavou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..