Děvčata v posledním domácím utkání roku přejela Olymp

Hodinu a devět minut trval zápas olomouckých vysokoškolaček s Olympem Praha. Jednoznačným vítězstvím se olomoučanky posunuly na třetí místo extraligy.

V souboji dvou tradičních rivalů, v tabulce třetího Olympu a čtvrté univerzity se očekávala vyrovnaná bitva, zápas byl ale nakonec jednoznačnou záležitostí pro domácí celek. Olomoučanky v úvodním setu prakticky neustále vedly a o zisku sady definitivně rozhodly od stavu 19:17, kdy při podání Sajdové přidaly pět bodů v řadě. Na začátku druhého dějství získal domácí tým náskok 10:4 a ten už bez větších potíží udržel až do konce. Teprve ve třetím setu Olymp zahrozil, když v jeho úvodu vedl 5:2. Vysokoškolačky ale otočily na 15:9 a zápas už dovedly do vítězného konce.

„Propadli jsme na celé čáře,“ musel konstatovat trenér Olympu Stanislav Mitáč. „Znovu se potvrdilo, že doma jsme sice silným týmem, který může porazit téměř každého, venku se ale trápíme. Dnes jsme doplatili především na velmi špatnou přihrávku a nedokázali jsme zastavit výborně útočící Chalcarzovou a Gregorovou,“ dodal Mitáč.

Olomouckého kouče Jiřího Teplého potěšila dobrá hra jeho družstva. „Byl to z naší strany kolektivní a koncentrovaný výkon. Nad soupeřem jsme měli prakticky neustále navrch, dobře jsme servírovali a bránili. Navíc jsme se oproti předchozím zápasům vyvarovali sérií více hrubých chyb za sebou,“ mínil Teplý.

Po sváteční pauze pojedou volejbalistky Univerzity Palackého v sobotu 8. ledna do Přerova, kde se od 18 hodin utkají s tamním PVK, který je jen o bod před olomouckým týmem druhý.

„Jsem rád, že jsme proti tak kvalitnímu soupeři podali dobrý výkon. Měli jsme navrch a soupeř nás jen doháněl“ pochvaloval si olomoucký trenér Jiří Teplý.

SK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (18, 18, 21)

Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 69 minut. Diváků: 250.

SK UP Olomouc: Sajdlová, Gregorová, Viestová, Chalcarzová, M. Janečková, Ferulíková, libero Maléřová.

PVK Olymp Praha: Sládková, Jakubšová, Vanžurová, Kallistová, Kossányová, Halbichová, libero Zoulová. Střídaly: Dostálová, Mudrová, Jurčenková.

foto: Zdeněk Polák

Okomentuj jako první článek "Děvčata v posledním domácím utkání roku přejela Olymp"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..