V nových slušivých dresech se poprvé v domácím prostředí představily florbalistky FBS Olomouc, když v 8. kole Extraligy žen přivítaly jednoho z favoritů této soutěže TJ JM Chodov. Domácích příznivců dorazilo do haly na Rooseveltově ulici bohužel  jen velmi málo, takže početná skupina pražských fanoušků vytvořila svým dívkám v podstatě domácí prostředí. Dívkám z FBS se bohužel nepovedlo navázat na předchozí domácí utkání a všechny body odevzdaly hostům.

O  výsledku rozhodla v podstatě první třetina, která se olomouckému týmu vůbec nepovedla.  Domácí hráčky se sice po gólové trefě Čechovské dostaly do vedení, ale poté vyprodukoval y neuvěřitelné množství chyb, díky nimž hráčky z Chodova otočily průběžný výsledek.  Buď se jednalo o nedůslednost domácího týmu při rozehrávce nebo zaspaly při standardních situacích. Smršť branek v domácí síti v rozmezí několika minut se nakonec podepsala i na psychice brankářky Doubkové, které se po pátém gólu začaly lesknout oči a po brance šesté si musela slzičky dokonce utírat.

Zbytek zápasu ukázal, že nebýt zpackané první třetiny, domácí florbalistky mohly pomýšlet na bodový zisk.  Hra ve druhé třetině byla vyrovnaná, a přestože se olomoucké florbalistky občas zbytečně oslabovaly vyloučením, padla pouze jediná branka do jejich sítě, když třetí přesilovku gólově využila takřka v polovině zápasu Žůrková.

Pár vteřin po zahájení poslední části překonala hostující brankářku Pavlíková a korigovala průběžný stav na 3:7. Hra se pak přelévala ze strany na stranu s nadějnými šancemi, ale obě gólmanky potvrdily, že mezi tyčemi nejsou jen na okrasu. Ke smůle domácího týmu však  v osmačtyřicáté minutě dvakrát skórovaly chodovské florbalistky a definitivně si tak pojistily svoji dnešní výhru. Kamínková pak necelých deset minut před koncem už jen opticky korigovala výsledek.

Ač průběh a výsledek dnešního zápasu moc radosti domácím hráčkám určitě neudělal, na jejich tvářích se po závěrečné děkovačce přeci jen objevily upřímné úsměvy. Brankářka Doubková totiž slavila v následujícím dnu své kulaté narozeniny a od vedení týmu dostala dort, šlehačku ve spreji a nějakou láhev s průzračným tekutým obsahem.

FBS Olomouc – TJ JM Chodov  4:9 (2:6, 0:1, 2:2)

Branky: 6. Čechovská, 10. Vysloužilová, 41. Pavlíková, 52. Kamínková  – 8. a 48. Steinbachová, 10. Beránková,  10. a 14,  Vojáčková, 12. a 13. Tučková, 32. Žůrková, 48. Beránková.

Vyloučení:  Bezdíčková, Oháňková, Spurná, Čechovská – Vojáčková, Hofmanová.

Rozhodčí: Podlesný, Petřík.

FBS Olomouc: Doubková – Pařízková, Pavlíková, Bezdíčková, Spurná, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Marková, Čechovská, Jendrišáková, Imlaufová, Sklenářová. Trenér: Hausner.

Chodov: Brunclíková – Lustigová, Hofmanová, Tučková, Koubová, Dvořáková, Steinbachová, Weissová, Smetáková, Bartusková, Tožičková, Kodhajová, Jiříčková, Vojáčková, Beránková, Svobodová, Žůrková. Trenéři: Neuman, Marešová.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTgwNDQyMDY0Mzc0MTU4NDg5Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky FBS nezvládly proti Chodovu první třetinu"