FOTO: Dívky FBS promarnily solidní náskok

V 17. kole Extraligy žen mohl domácí FBS posílit svou pozici ve skupině pro play-off a v polovině zápasu dokonce vedl o tři branky. Pak ale režie zápasu zcela přešla na florbalky hostujícího Tatranu, jehož hráčky si nakonec po zásluze odvezli z Čajkarény všechny body.

Hosté šli do vedení hned ve druhé  minutě po gólu Býčkové, srovnání stavu se však dostavilo docela brzy, jelikož Romančáková si nešťastně srazila míček do vlastní brány. Zbytek první třetiny pak proběhl  bez nějaké větší šance.

Do prostřední části hry vstoupil aktivněji Tatran, ale byla to domácí děvčata, kdo první dával branky. Nejprve ve 25. minutě Pejzlová prostřelila hostující brankářku a potom Peterková krátce po svém návratu z trestné lavice dvakrát skórovala. Na náskok tří branek však hostující hráčku dokázaly rychle reagovat, již za dvacet sekund po čtvrté olomoucké brance dokázaly korigovat na 4:3. Poté následovalo vyloučení olomoucké Palinkové a této přesilovky Tatran využil ke srovnání stavu na 4:4.

Třetí třetinu zcela ovládli hosté, byli aktivnější a více na míčku a domácí FBS vlastně skoro k ničemu nepustili. Hned na úvod této části hry brankou Beránkové Tatran otočil průběžný stav ve svůj prospěch a přidáním dalších dvou branek  potvrdil svou zaslouženou výhru.

FBS Olomouc – PSN Tatran Střešovice 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Branky: 4. Romančáková (vl.), 25. Pejzlová, 32. a 34. Peterková – 2. Býčková, 35. Korbelářová R., 35. Želízková, 39. Romančáková, 41. Beránková, 51. Břešťálová, 57. Kopecká.

Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Diváci: 63.

Olomouc: Schoupalová – Řeháková, Hubáčková, Hegingerová, Pejzlová, Peterková, Brančíková, Jakubkovičová, Reimerová, Hašová, Pešavová, Šablaturová, Zmrzlá, Suchánková, Palinková. Trenérka: Sigmundová.

Střešovice: Antalová – Hermannová, Korbelářová S., Kvasková, Seemannová, Stůjová, Beránková, Vachudová, Kopecká, Býčková, Břešťálová, Želízková, Korbelářová R., Nádeníková, Romančáková, Pisárová, Mechlová. Trenérka: Marešová.

Foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky FBS promarnily solidní náskok"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..