Extraliga žen pokračovala tento víkend dalším soutěžním kolem, v němž dívky z FBS přivítaly na domácí palubovce velmi kvalitního a zdatného soupeře ze severu Čech. Hanačky proti favoritu odehrály docela vyrovnaný zápas, v němž se o výhře hostů rozhodlo až v poslední třetině.

Začátek prvního dějství lépe sednul Liberci, v začínající páté minutě vstřelil svou první branku. Srovnat mohla o chvíli později Johnová, ale její střela šla těsně nad břevno. A tak znova udeřilo na opačné straně, když při rozehrávání liberecké standardky dobře před Mičolovou clonila Červová.

Olomoucká kapitánka pak při přesilovce přesnou trefou snížila na 1:2. Na tuto „troufalost“ odpověděly Crazy girls  gólově sice hned v zápětí, ale FBS stačil do konce třetiny znova snížit na jednogólový rozdíl.

Druhá třetina byla velmi bohatá na branky. Domácí tým v ní dokonce dokázal otočit průběžný výsledek ve svůj prospěch, když v polovině utkání vedl 5:4. Jenže od té chvíle začínaly mít převahu Crazy girls, kterou také do konce prostřední části vyjádřily dalšími třemi brankami. O to, aby byl zápas pro poměrně početnou diváckou návštěvu dostatečně crazy, se postarala kontaktním gólem ve 37. minutě Pařízková.

V úvodu poslední části měly domácí dívky při své přesilovce pár dobrých příležitostí, liberecká gólmanka Vokatá však dělala čest svému jménu a všechny střely viděla a zneškodnila.  Rozhodující  a trestuhodná taktická chyba FBS přišla ve 48. minutě hry. Liberec rozehrál standardku tak rychle, že děrovaný míček skončil za zády Mičolové dřív, než si domácí dívky uvědomily, že už se vlastně hraje.

Po této brance si hostující florbalistky svou výhru už v poklidu pohlídaly a dokonce ve vlastním oslabení přidaly ještě jednu gólovou pojistku.

FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec  6:9 (2:3, 4:4, 0:2)

Branky: 13. Pavlíková, 17. Machů, 24. Johnová, 29. Matulíková, 30. Zamazalová, 37. Pařízková  – 5. a 51. Paulovičová, 9., 29. a 33.  Müllerová, 14., 31. Kabeláková, 34. Šípová, 48. Leierová.

Vyloučení: Paulovičová, Dostalíková, Müllerová (všechny Liberec).

Rozhodčí: Drška,Meisner.

Diváci: 52.

FBS Olomouc: Mičolová – Pařízková, Nejezchlebová, Pavlíková, Spurná, Johnová, Matulíková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská, Rozenbergová. Trenér: Hausner.

Liberec: Vokatá – Dostalíková, Červová, Leierová, Lochmannová, Kultová, Paulovičová, Moťková, Helmová, Girgelová, Šípová, Kabeláková, Mlejnková, Müllerová. Trenérka: Bartošková.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTgzMjg4MTM0MzQzMDg3Nzg1Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky FBS sehrály crazy zápas"