FOTO: Dívky z FBS nakonec přetlačily Židenice

Týmu FBS se vstup do nového ročníku florbalové Extraligy žen příliš nevyvedl, z dosavadních šesti zápasů dokázal získat pouhopouhé tři body. Jeho dnešní soupeř ze Židenic však na tom byl naprosto stejně, takže se dal očekávat velmi vyrovnaný souboj a jakýkoliv bodový zisk by jistě potěšil obě strany duelu. Po dramatické koncovce se z výhry nakonec po vydařené poslední třetině radoval domácí tým.

Úvod zápasu se FBS navýsost povedl. Neuběhla ještě ani první minuta a Petra Grufíková překonala gólmanku Ondrejkovou. Tato rychlá branka však hostující tým nezlomila a v další fázi začal trochu víc zlobit, ovšem bez brankového efektu. FBS reagoval velkou převahou mezi jedenáctou až čtrnáctou minutou, ale šance Grufíkové, Bestrové či Suchánkové vyzněly do ztracena.

Druhá část byla opakem prvního dějství.  „Po úvodní třetině jsem holky upozorňoval, že soupeř na nás asi vletí, bohužel série individuálních chyb zapříčinila srovnání stavu na začátku druhé části a to nás trochu zchladilo“, zhodnotil domácí kouč úvod prostřední třetiny. V jejím začátku se tak hosté poměrně lacině dostali ke srovnání skóre. A aby toho nebylo málo, čtyři vteřiny před koncem se Židenice znova gólově prosadily, když znova trestaly hráčskou chybu Olomouce. Trenér Otáhal to viděl takto: „Druhá polovina této třetiny už byla z naší strany lepší. Bohužel těsně před koncem jsme po špatném individuálním vyřešení herní situace zbytečně inkasovali.

Zápasová houpačka se ve prospěch domácího týmu zhoupla v poslední fázi. Napřed FBS přežil bez újmy oslabení po vyloučení Zamazalové za sekání. Ale po dalších pěti minutách měl k dispozici přesilovku i olomoucký tým. A nejen to! Po pár vteřinách přesilovky rozhodčí odpískal trestné střílení pro FBS, které Petra Grufíková proměnila. Židenice sice protestovaly proti jeho provedení, protože měly pocit, že gólmanka se při jedné z kliček Grufíkové dotkla míčku, ale rozhodčí byl neoblomný a branku uznal.

Za dalších devět vteřin se skóre opět měnilo a opět ve prospěch domácího týmu. Alena Sklenářová vyslyšela povzbuzování svého fanklubu v řadách diváků a krátce po rozehrání ze středu hřiště propálila zprava Ondrejkovou a poslala FBS do vedení.

Ani po této sérii „morových ran“ se hostující tým nevzdal a sympaticky se snažil o vstřelení své další branky. Kompaktní hra FBS však už další změnu skóre ze strany Židenic nepřipustila, ba naopak v poslední vteřině utkání Pavlíková střelou do opuštěné brány soupeře pojistila výhru FBS.

Domácího lodivoda výhra samozřejmě potěšila: „Se ziskem bodů panuje spokojenost, protože jsme věděli, že to bude vyrovnané utkání. O výsledku rozhodly hlavně individuální chyby. Ty jsme my lépe využili, a proto jsme podle mého názoru zaslouženě vyhráli“.

TEMPISH FBS Olomouc – Sokol Brno Židenice FLORBAL.COM 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 1. a 54. Grufíková P., 54. Sklenářová, 60. Pavlíková – 22. Grufíková A., 40. Valehrachová.

Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Diváci: 151.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Sklenářová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková P.. Trenér: Otáhal.

Židenice: Ondrejková – Rozenbergová, Svobodová, Babáčková, Grufíková A., Veletová, Dundelová, Zajacová, Pravcová, Indrová, Drápalová, Horáková, Zlámalová, Valehrachová, Dernerová,  Pospíšilová, Obrovská. Trenér:  Brouček.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6210779761980263713?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky z FBS nakonec přetlačily Židenice"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..