FOTO: Dívky z FBS nezvládly první třetinu proti Vítkovicím

V sedmnáctém kole florbalové Extraligy žen hostil olomoucký FBS jednoho z horkých favoritů této soutěže a na průběhu zápasu to bylo znát. Hráčky z Vítkovic si totiž v úvodní třetině vypracovaly rozhodující čtyřbrankový náskok, který si pak ve zbývajících minutách utkání nejenže v pohodě pohlídaly, ale pojistily i dalšími dvěma brankami.

Domácím tým navíc nastoupil v oslabené sestavě a trenér Hausner byl i přes prohru víceméně spokojen: „V současné době máme málo  hráček, protože je zkouškové období, takže i dnes jsme naši sestavu dost látali. Proti takto kvalitním týmům si do zápasu dáváme většinou defenzivní cíle a myslím si, že kromě druhé poloviny první třetiny jsme ten zápas obstojně zvládli. Chyby v naší obraně sice pořád jsou, ale je nutné vzít v potaz kvalitu Vítkovic, které v současně době jsou asi naším nejlepším ženským florbalovým týmem. A bylo by bláhové se domnívat, že s nimi můžeme hrát po celých šedesát minut vyrovnaný zápas“.

O osudu utkání se tedy rozhodlo v první třetině, kdy Vítkovice v rozmezí deseti minut čtyřikrát překonaly domácí gólmanku, která i přes inkasované branky byla po zásluze vyhlášena nejlepší domácí hráčkou.

Od druhé třetiny byla hra vyrovnanější, jelikož domácí tým začal více sázet na osobní obranu, která hráčkám hostů nedávala tolik prostoru ke kombinaci. Svou kvalitu tak Vítkovice potvrdily až v posledním dějství, kdy dalšími dvěma brankami pojistily svůj náskok.

Další domácí zápas sehrají dívky z FBS již za týden, kdy v sobotu od 18:00 hostí ve veledůležitém utkání souseda z tabulky FBS Bonusia Ostrava. „V příštím domácím zápase bychom už měli nastoupit v optimální sestavě, otázka je, nakolik se tato skutečnost projeví na hřišti.  V útočné fázi vidím stále mnoho nedostatků a její zlepšení je naším nejbližším cílem“, zhodnotil vyhlídky FBS její trenér.

TEMPISH FBS Olomouc – 1. SC Vítkovice Oxdog 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

Branky: 10. Pastušková, 15. Šponiarová, 15. a 47. Léblová, 19. Ratajová, 54. Paloncyová.

Rozhodčí: Drška, Meisner. Diváci: 118.

Olomouc: Davidová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Nováčková, Pařízková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Zamazalová, Bestrová, Hendrychová, Lišková, Kabeláková. Trenér: Hausner.

Vítkovice: Kubíčková – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová.  Trenér:  Velecký.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6105419885227036961?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky z FBS nezvládly první třetinu proti Vítkovicím"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..