FOTO: Dívky z FBS začaly v play-down dost nejistě

Na domácí půdě zahájily olomoucké extraligové florbalistky play-down proti plzeňským soupeřkám.

Již první třetina sobotního zápasu naznačila, že celek FBS to zřejmě nebude mít v této zápasové sérii snadné. I když je Plzeň letošním nováčkem nejvyšší ženské soutěže, její hráčky působily mnohem odvážněji, za což byly odměněny v 11. minutě, když Šnebergrová svým prvním dnešním gólem využila početní výhodu při přesilovce. Domácí působili dost nejistě a nebýt Kubíčkové v brance, vedení hostů mohlo být i výraznější.

Olomoucká trenérka to viděla jasně: „V dnešním zápasu chtěla Plzeň víc vyhrát, zatímco my jsme se strašně báli. Očekávali jsme sice, že soupeř bude hrát bez zábran, ale přesto jsme na to nedokázali reagovat. Před zápasem jsme věděli, co chceme dělat, co máme hrát, ale najednou jsme se začali bát, že to nepůjde.

Hanačky sice po umístěné střele Křížkové dokázaly krátce před koncem úvodní části vyrovnat, ale namísto jejich uklidnění přišla další převaha Plzně. „Od nás se očekávalo hladké vítězství a z toho asi pramenila naše určitá nervozita, protože holky jsou si vědomy, že jde o hodně,“ dodala trenérka Pavlíková.

Na začátku prostřední třetiny trestal FBS vyloučení Sukové. Oháňková z rohu hrací plochy našla přesnou přihrávkou volnou Pejzlovou a její umístěná střela skončila za zády Fišerové. Takřka v polovině zápasu mohli hosté z nájezdu srovnat, ale Kubíčková se překonat nenechala. Za pět minut nato Olomouc špatně střídala a hosté opět využili přesilovku, když se přesně k tyči trefila Suková.

Domácí gólová reakce byla ale velmi rychlá, za minutu šel díky brance Cholinské olomoucký tým znova do vedení. Jenže za další minutu plzeňská Volkmanová předvedla parádní dalekonosnou střelu a bylo opět srovnáno.

Třetí třetinu jednoznačně ovládl celek ze západních Čech, který mezi čtyřicátou sedmou a padesátou minutou dokázal vsítit tři góly a zcela tak ovládl zápas. Olomoucký tým měl v následných minutách možnost hrát dvě přesilovky, ale k vážnějšímu ohrožení plzeňské branky při nich vlastně ani nedošlo. „K průběhu poslední třetiny není co říct, to na nás padla krize. Nic se nám nedařilo a obdržené góly odpovídaly dění na hřišti,“ rezignovaně glosovala Pavlíková.

Dvě vteřiny před poslední sirénou Šnebergrová završila svůj dnešní hattrick a stvrdila tak sobotní výsledkové překvapení. Trenérka Olomouce ale šla do nedělního zápasu s jasným cílem: „Nic však není ztraceno, do zítřka musíme na dnešní výkon zapomenout. A určitě uděláme vše proto, aby tato zápasová série byla ukončena tady v Olomouci a samozřejmě v náš prospěch.

FBS Olomouc – FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)

Branky: 18. Křížková, 23. Pejzlová, 35. Cholinská – 11., 47. a 60. Šnebergrová, 34. Suková, 36. Volkmannová, 48. (vl.) Křížková, 51. Nachtmanová.

Rozhodčí: Axmann, Šiška. Diváci: 104.

Olomouc: Kubíčková – Suchánková, Rozenbergová, Oháňková, Mošťková, Křížková, Slezáková, Reimerová, Pejzlová, Cholinská, Grufíková, Kylarová, Bořutová, Ryšavá. Trenérka: Pavlíková.

Plzeň: Fišerová – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Suková, Vostracká, Staňková, Denková, Volkmannová, Drugdová, Bohmová, Šnebergrová, Vaníčková, Urbanová, Přerostová, Havlová, Košťálová, Krňoulová. Trenér: Procházka.


Ani ve druhém – nedělním – utkání to domácí FBS neměl vůbec snadné a dvoubrankovou výhru nakonec ubojoval v poslední pětiminutovce. Nejlepší hráčkou domácího týmu byla vyhlášena Jitka Oháňková, která se zaskvěla hattrickem.

FBS Olomouc – FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 7:5 (2:3, 2:1, 3:1)

Branky: 3., 33. a 55. Oháňková, 3. a 60. Mošťková, 27. Pejzlová, 56. Cholinská – 6. Staňková, 10. Bohmová, 20. Denková, 33. Krňoulová, 56 Drugdová.

Rozhodčí: Hudeček, Rochovanský. Diváci: 103.

Olomouc: Franková – Suchánková, Rozenbergová, Oháňková, Mošťková, Křížková, Slezáková, Reimerová, Pejzlová, Cholinská, Grufíková, Kylarová, Bořutová, Ryšavá. Trenérka: Pavlíková.

Plzeň: Šindelářová – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Vostracká, Staňková, Denková, Volkmannová, Drugdová, Bohmová, Šnebergrová, Vaníčková, Urbanová, Přerostová, Suková, Havlová, Košťálová, Krňoulová. Trenér: Procházka.

Foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky z FBS začaly v play-down dost nejistě"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..