FOTO: Dolany zvládly penalty a vyhrály chválkovický turnaj

Vítězem 39. ročníku memoriálu M. Mikšíka se stali fotbalisté Dolan. Dramatické finále musely rozhodnout až penalty, protože po normální hrací době skončilo utkání 3:3. V nich prokázali pevnější nervy dolanští hráči. K pokutovým kopům však nemuselo vůbec dojít. Dolany totiž po prvním poločase vedly již 3:0, když všechny branky zařídil Holly.

Po změně stran ale přenechal tým hrající krajský přebor iniciativu Slavonínu, který zápas nevypustil. Po dvou gólech Michala Večeři a jednom Floriána bylo najednou v 80. minutě srovnáno.

Potom mohl rozhodnout dolanský Zaplatal, který obešel brankáře, ale v těžké pozici nedokázal trefit prázdnou branku. Na řadu tak musely přijit penalty. Hráči z Dolan se v nich ani jednou z pěti možností nemýlili a získali tak pohár pro vítěze.

Finále:

FC Dolany – Sokol Slavonín 3:3 (0:3) na pen. 5:3

Dolany: Benčík – Čapek, Novák, Václavík, Šimek, Bergmann, Dlabal, Zapletal, Holly, Duda, Hradil. Střídali: Štefek, Kaczmarczyk, Liška.

Slavonín: Vybíral – Semjon, Melka, Tandléř, Hampl, Hamer, Dostál, Florian, Neťucha, Miroslav Večeřa, Korol. Střídali: Kloboučník, Michal Večeřa.

Třetí skončil Černovír

I v utkání o bronz padlo hodně branek, přesněji řečeno bylo jich devět. Tu nejkrásnější dal Bohuslav Šnajdr z přímého kopu, kdy poslal míč ukázkově přes zeď k tyči. Ani tento gól však Chválkovicím nestačil. Černovír je porazil 6:3 a skončil třetí.

O třetí místo:

SK Chválkovice – Slovan Černovír 3:6

Chválkovice: Slavíček – Hartnam, Ihnát, Vávra, Elgner, Štrbík, Roman Pavlinec, Spáčil, Opletal, Odstrčil, Šnajdr. Střídali: Kováč, Zdeněk Pavlinec, Coufal, Mráček, Čapka.

Černovír: Zeman – Murárik, Pulkert, Judas, Géc, Petrů, Láner, Vyroubal, Bláha, Šubrt, Novotný. Střídali: Ševčík, Navrátil, Maixner.

Sobotní výsledky

Slovan Černovír – FC Dolany 1:6 (0:4)

Černovír: Sedlář – Murárik, Navrátil, Švec, Géc, Petrů, Láner, Vyroubal, Bláha, Šubrt, Novotný. Střídali: Ševčík, Pulkert, Maixner.

Dolany: Benčík – Čapek, Novák, Václavík, Kaczmarczyk, Bergmann, Dlabal, Zapletal, Holly, Duda, Hradil. Střídali: Štefek, Šimek, Liška.

SK Chválkovice – Sokol Slavonín 1:2 (0:0)

Chválkovice: Voslař – Vávra, Ihnát, Kumr, Šnajdr, Štrbík, Opletal, Toman, Zahrada, Spáčil, Kováč. Střídali: Coufal, Korec, Hartnam, Čapka, Shkoretti.

Černovír: Zabák – Semjon, Kloboučník, Melka, Hampl, Hamer, Dostál, Florian, Alka, Miroslav Večeřa, Korol. Střídali: Neťuka, Petříček, Šrom.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA3ODAyNjE2OTAwNDkyOTQzNzY5L2FsYnVtaWQvNTc2OTc0ODczNTE1OTkzMjg5Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE