FOTO: Důležitá výhra FBS

V pátém kole nejvyšší ženské florbalové soutěže dívky z olomouckého FBS hodily za hlavu debakl z minulého kola proti Vítkovicím a po kvalitním a bojovném výkonu urvaly důležité tři body v duelu s Jičínem.

Od prvních minut se na hřišti odehrával docela vyrovnaný souboj, domácí hráčky se tlačily do útoku a k bráně soupeře, Jičín se spíš soustředil na brejky. „V přípravě na zápas jsme si říkali, že se musíme hodně hýbat, protože pohyb nám chyběl nejen proti Vítkovicím, ale i proti Židenicím, kde jsme právě kvůli tomu prohráli,“ prozradila zápasovou taktiku domácí trenérka a dodala: „Dnes nám pohyb na hřišti rozhodně nechyběl, přidali jsme i velkou bojovnost a výsledkem jsou tři body.“

Jako první se z branky radovaly domácí hráčky, když Suchánková využila v 9. minutě chybnou rozehrávku soupeřovy obrany a střelou k tyči otevřela skóre. Posledních pět minut první třetiny patřilo více hostům, jejich mírná převaha však ke gólu nevedla.

Do poslední třetiny nastupoval domácí tým s dvougólovým vedením 3:1, na branky úrodný začátek třetí dvacetiminutovky však zápas zdramatizoval. Ještě neuplynuly ani tři minuty z poslední části a Jičín brankami Bachmaierové a Kmoškové vyrovnal. Trenérka Pavlíková k tomu podotkla: „Výsledkově divoký začátek třetí třetiny byl zapříčiněn tím, že holky začnou moc divočit a nehrají to, co mají, nehrají v klidu. I když jsou výsledkově ve výhodě a herně mají nad soupeřem navrch. Zbytečně jsme přestali bránit a Jičín to z brejků trestal. Naštěstí se nám podařilo hned vzápětí dát čtvrtou branku a dostat se znova do vedení, a to pak už rozhodlo.“

Peterková totiž patnáct vteřin po vyrovnání posunula své spoluhráčky opět do vedení a Oháňková za další čtyři minuty přidala pátou branku FBS. Následné vyloučení jičínské Bachmeirové a za další tři minuty olomoucké Suchánkové zůstalo na obou stranách nepotrestané. Tři minuty před koncem si vzala Olomouc taktický time out a zbylý čas si už s přehledem pohlídala až do zaslouženého vítězného konce.

Spokojená byla i trenérka FBS: „Po nelichotivém výsledku proti Vítkovicím z minulého kola je naše dnešní vítezství hodně cenné a důležité. Namotivovat hráčky na zápas nebyl moc problém, protože holky získat body opravdu moc chtěly a protože Jičín před letošní sezónou oslabil, tak věděly, že je pro nás hratelnější daleko víc než loni.

FBS Olomouc – KM automatik FBK Jičín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky: 9. Suchánková, 35. a 39. Pejzlová M., 44. Peterková, 47. Oháňková – 37. a 43. Kmošková, 42. Bachmaierová.

Rozhodčí: Lepík, Sojka. Diváci: 74.

Olomouc: Lišková – Suchánková, Rozenbergová, Oháňková, Mošťková, Pejzlová P., Peterková, Reimerová, Němcová, Ryšavá, Pejzlová M., Axmannová, Kylarová, Divišová, Palinková, Grufíková, Hnátková. Trenérka: Pavlíková.

Jičín: Velzelová – Růžičková, Kuželová, Kmošková, Mrázková, Dlouhá, Smetáková, Kalousková, Strejcovská, Paulovičová, Bachmaierová, Kosová. Trenérka: Kosová.

Foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Důležitá výhra FBS"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..