FOTO: Efektivita hrála v sérii s Bleskem Jablonec velkou roli

V předposledním kole zavítali na Hanou hráči z Jablonce nad Nisou. Vedoucí tým tabulky hodlal potvrdit svoji dominanci, naopak pokud chtěli domácí zachovat minimální šanci na play-off, museli dvakrát zvítězit. Což by bylo proti velkému favoritovi velmi obtížné. Jednalo se o předposlední hrací víkend v Lize a i přes hodně prořídlou olomouckou sestavu neprodali Skokani svoji kůži lacino a Blesk musel ukázat extraligové výkony na pálce i v poli.

V úvodním zápase se na kopec postavil junior Marek Nastoupil. Hned v první směně se jablonecké pálky pustily do nadhozů olomouckého pitchera a Blesk dvakrát skóroval. Za hosty se na kopci představil levák Vojtěch Jiránek. Pomalejší nadhozy dělaly zprvu našim hráčům problémy a jediný hit úvodní směny si připsal zadopolař Martin Poledna. Jablonec pokračoval ve své skvělé hře na pálce a nadělil olomouckým hráčům čtyři body, které padly kombinací dlouhých odpalů a chytré hry na metách. V dohrávce to vypadalo slibně a na pálku se postavil debutant Filip Nevrla a odpálil krásný hit, ale bohužel tato střela trefila hanáckého běžce.

Do třetí směny šel z kopce Nastoupil a na jeho místo přišel Ondřej Schwarz. Olomoucký nadhazovač začal zostra a hned prvímu pálkaři nadělil strike out, ale hostující hráči se včas zkoncentrovali a počastovali Skokany dalšími třemi body. Dalším nováčkem v bílém dresu Skokanů Olomouc byl Josef Abdelmeguid Saad, který hrál na druhé metě a pálil na konci line-upu. Marek Nastoupil a Martin Poledna odpálili hit, ale další pálkaři jejich výkony nenapodobili, a tak v kolonce bodů hanáckým hráčům stále svítila nula.

Nadhazovač Schwarz se rozházel k dobrému výkonu a dále povolil ve čtyřech směnách jen dva body. Blesk Jablonec vystřídal nadhazovače a leváka Jiránka nahradil pravoruký nadhazovač Adam Brenner. Utkání nakonec skončilo předčasně, a to v osmé směně za stavu 0:11 z pohledu Olomouce. Zajímavostí je, že na hity to bylo jen 9:8 pro Blesk Jablonec, ale efektivita byla jen na straně hráčů ze severu Čech. Marek Nastoupil a Martin Poledna odpálili shodně po 2 dobrých odpalech, za zmínku stojí vyzdvihnout i výkony obou debutantů.

Sestava Skokani: P – Nastoupil/Schwarz, C – Zdražil, 1B – Fusek, 2B – Saad, 3B – Schwarz/Nastoupil, SS – Nevrla, LF – Antoš, CF – Poledna, RF – Kohout, trenér: Zdražil.

Do druhého utkání nastoupil na kopec levoruký nadhazovač Michal Kohout, který si připsal jednu ze dvou výher olomouckých baseballistů v tomto ročníku, a tak fanoušci očekávali kvalitní zápas. První směna byla v režii Aleše Fuska, který si postavil na druhé metě zeď a nic přes něj neprošlo. Blesk nominoval na kopec Karla Riedla, který sice neoplývá velkou rychlostí, ale má slušnou kontrolu a velmi dobrou točku (tj. druh technického nadhozu). Martin Zdražil odpálil hit a díky dobré práci dalších hráčů se dostal až na třetí metu a už už to vypadalo, že hanácký celek doběhne pro bod, bohužel se nepodařilo propálit jabloneckou obranu.

Karel Riedl házel své velké utkání, k tomu mu pomáhala precizní obrana a dlouho to vypadalo, že bude mít odházený zápas s jedním či dvěma hity. Blesk postupně přidával takřka v každé směně bod a budoval si tím svůj náskok. Utkání bylo velmi pohledné na zajímavé momenty, například double ze zadního pole nebo úspěšný skok olomouckého zadopolaře pro míč. Martin Zdražil vystřídal Michala Kohouta na kopci a celé utkání doházel.

Jablonecký Riedl si nakonec hodil complete game (devět směn na kopci) bez jediného bodu. Utkání tak skončilo 8:0 pro Blesk Jablonec a tento tým měl hned patnáct úspěšných odpalů oproti čtyřem olomouckým. Na pálce se z pohledu domácích Skokanů nejvíce dařilo Markovi Nastoupilovi, který opět odpálil dva úspěšné odpaly.

Sestava Skokani: P – Kohout/Zdražil, C – Nastoupil, 1B – Schwarz/Vrba, 2B – Fusek, 3B – Zdražil/Schwarz, SS – Nevrla, LF – Antoš, CF – Poledna/Saad, RF – Vrba/Kohout/Saad/Poledna, trenér: Zdražil.

Neúspěšná série s Jabloncem zapříčinila, že Skokani ztratili naději bojovat v nadstavbě o Extraligu. Z tohoto důvodu se budou jejich další utkání pouze dohrávat a hanáckým hráčům v nich půjde „jen“ o čest. Posledním soupeřem budou hráči Klasik Frýdek-Místek, se kterými se Skokani utkají v neděli 19. července 2020.

Text: Martin Poledna, foto: Jiří Novotný

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Efektivita hrála v sérii s Bleskem Jablonec velkou roli"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..