V sobotu 23. února v hale SŠP Rooseveltova přivítaly domácí hráčky v moravském derby Šumperk. Hrálo se o hodně, Šumperk si chtěl pojistit lepší výchozí pozici pro boje o záchranu, Olomouc by výhra posunula na postupové místo do play-off před Brno a Jihlavu, které mají mnohem těžší los pro závěr základní části. Domácí florbalistky se nakonec radovaly z výhry 5:1.

Důležitost tohoto posledního domácího zápasu reflektovali i fanoušci, kteří dorazili v tuto sezonu v nevídaném počtu, více než 100 jich naprosto zaplnilo ochoz haly a vytvářeli bouřlivou atmosféru.

Ta pomáhala domácím hráčkám snášet tlak tohoto utkání, od prvních minut bylo znát, že mají ruce svázané myšlenkami na výsledek a snahou neudělat chybu. Čekalo je však dobývání šumperecké pevnosti, ze které soupeřky vyrážely do protiútoků. Právě z jednoho takového se v 9. minutě nestačily včas vrátit, Doubková rychlým výhozem poslala Oháňkovou do úniku a ta elegantně přehodila bezmocnou brankářku Šumperku. Další pokusy o zvýšení skončily nanejvýš na brankové konstrukci, a tak se Šumperk dočkal vyrovnání po nedůrazném bránění ve velkém brankovišti domácích.

Rozuzlení zápasu přišlo až po půlhodině hry. Machů překonala brankářku hostů a o čtyři minuty na to rozjásala halu Matulíková, která převzala další perfektní výhoz Doubkové a v rychlosti dokázala najít skulinku akorát pro míček mezi nohama brankářky. Vedení o dvě branky již přidalo domácím hráčkám potřebný klid na hokejky, i přes zvýšenou aktivitu Šumperku, svého soupeře nepouštěly do vyložených šancí, pokusy z větší vzdálenosti často končily v síti za mantinely nebo na dnes už jinak neomylné Doubkové. Naopak o zvýšení se postarala po průniku kapitánka Pavlíková. Ve zbývajících minutách zápasu bylo slyšet brankovou konstrukci na obou stranách, o poslední změnu skóre se postarala Kamínková při přesilové hře 3 minuty před koncem utkání.

Po hvizdu rozhodčích již mohla propuknout zelenomodrá radost, k velké úlevě trenéra domácích Pavla Hausnera, který byl s výsledkem maximálně spokojen vzhledem k tlaku, na jaký hráčky dosud nebyly zvyklé. Za pozornost určitě stojí výkon brankářky Doubkové, která ke skvělému výkonu v brankovišti přidala dvě asistence, čímž se stala nejproduktivnější hráčkou zápasu, a po zásluze jí patří ocenění pro nejlepší hráčku Olomouce.

Nyní patří Olomouci 7. místo v tabulce a rozuzlení možná již přinese výsledek následující den hraného zápasu Brno – Elite Praha. V případě výhry Brna se rozhodne až v posledním kole, kdy FBS vyráží do Prahy na Děkanku.

FBS Olomouc – FbC COQUÍ Asper Šumperk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 9. Oháňková, 33. Machů, 36. Matulíková, 47. Pavlíková, 57. Kamínková – 16. Šíblová. Diváci: 105. Rozhodčí: Podlesný, Petřík.

FBS Olomouc: Doubková – Pařízková, Pavlíková, Spurná, Johnová, Matulíková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská. Trenér Pavel Hausner.

Šumperk: Davidová – Hubáčková, Divišová, Hamplová, Axmanová, Filipiová, Štěrbová, Körmendyová, Lubojacká, Hrušková, Maixnerová, Šíblová, Šedová, Kováříčková, Drvoštěpová. Trenér Michal Marošek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: FBS Olomouc je krůček od play-off"