FOTO: Fénix vstával z popela

V 15. kole ženské volejbalové UNIQA Extraligy přijel na olomouckou palubovku nejslabší celek soutěže Fénix Brno a po výborných výkonech domácího týmu v posledních týdnech se pochopitelně očekávala zcela jednoznačná výhra VK UP.

První set tuto prognostiku naprosto potvrdil. Vysokoškolačky jej s přehledem vyhrály a diváci počítali s tím, že po třech odehraných setech půjdou domů. Jenže… snadno získaná úvodní sada se negativně projevila v nasazení a koncentraci olomouckých hráček.

Druhá část utkání byla dlouhou dobu výsledkově docela vyrovnaná a oba týmy se střídaly ve vedení. Koncovka ale patřila nakonec zkušenějšímu olomouckému celku.

Šok přišel v sadě třetí. Po většinu času si v něm hosté udržovali mírný náskok, a ač trenér Teplý nasadil do koncovky sady velezkušenou Napolitano Šenkovou, Fénix nakonec urval tuto část nejtěsnějším rozdílem.

Ve čtvrté sadě si domácí hráčky patrně uvědomily, že soupeřky se samy od sebe neporazí, a svůj výkon zlepšily. Na začátku setu sice ještě dívky z hostujícího Brna lehce zlobily, ale od prvního technického time-outu měly olomoucké hráčky navrch a nakonec i tuto část zápasu s přehledem dotáhly do vítězné koncovky.

VK UP Olomouc – VK Fénix Brno 3:1 (8, 18, -23, 14)

Rozhodčí: Trumpeš, Hladišová.  Diváků: 200.

Olomouc: Kubínová, Košická, Strušková, Napolitano Šenková, Dedíková, Čutuk, libero: Sain, střídaly: Andreeva. Trenér: Teplý.

Fénix: Pospíšilová, Beránková, Holečková, Šnellyová, Plešingrová, Podhrázká, libero: Matoušková, střídaly: Slámová, Gogová. Trenér: Janoušek.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6378161368146663857?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..