FOTO: Finále florbalového poháru

V olomoucké sportovní hale se uskutečnilo mužské i ženské finále florbalového Poháru České pojišťovny a oba zápasy byly napínavé až do závěrečné sirény.

V mužském finále proti sobě stanuly poněkud překvapivě Pardubice a Liberec. Severočeši sice vstřelili úvodní branku, ale ještě do konce první části Pardubice otočily průběžné skóre ve svůj prospěch. Ve druhé třetině pak dokonce zvýšily své vedení na 4:1, Liberec však  stačil korigovat na dvoubrankový rozdíl.

Cíl Liberce v poslední třetině byl zřejmý – stáhnout gólové manko. Kontaktní branku se podařilo vstřelit při přesilovce v 51. minutě a bylo tak dostatek času na vyrovnání. Protože však pardubický gólman všechny další liberecké šance zlikvidoval a ani hra v šesti nepřinesla kýžený úspěch, z nejtěsnějšího vítězství se nakonec radovaly Pardubice, které tak získaly první trofej v historii klubu.

FBC Liberec – Sokol Pardubice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

V ženském finále se střetly Ostrava s Chodovem a pražské hráčky měly impozantní nástup, když ve 14. minutě už vedly 3:0. Jenže pak přišel jejich první dnešní kolaps a Ostrava během necelých dvou minut srovnala průběžný stav.

Do poslední třetiny nastupoval Chodov s jednobrankovým náskokem 5:4, a když pak ve 46. minutě přidala šestou branku Řápková, vypadalo to, že i přes svůj slabší výkon dotáhne zápas do vítězného konce. Jenže pražské hráčky se zřejmě nepoučily z první třetiny a v posledních pěti minutách předvedly druhý dnešní výpadek.

Nejenže po brankách Lackové a Hudákové bylo dvě a půl minuty před koncem opět srovnáno, ale šedesát vteřin do sirény zkompletovala Kotzurová svůj dnešní hattrick a otočila skóre ve prospěch dívek ze severu Moravy. Chodov pak v křečovité snaze sáhl ke hře v šesti, ale Hudáková střelou do prázdné branky jen potvrdila výhru Ostravy, pro niž je zisk poháru také prvním v klubové historii.

Florbal Chodov – FBC Ostrava 6:8 (3:3, 2:1, 1:4)

Foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Finále florbalového poháru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..