FOTO: Fotbalistky Nových Zámků zvítězily na turnaji Christmas Cup 2013

V olomoucké sportovní hale Čajkaréna se v sobotu 14. prosince konal třetí ročník ženského fotbalového turnaje  Christmas Cup 2013. Děvčata ze slovenských Nových Zámků v něm obhájila své loňské vítězství, když ve finále porazila nejtěsnějším rozdílem juniorky Sparty Praha.

Cesta vítězného celku však málem skončila v semifinálovém duelu proti Baníku Ostrava, protože o postupujícím nakonec rozhodl penaltový rozstřel. Ve druhém semifinále nastoupil domácí pořadající tým 1. FC  Olomouc proti Spartě Praha a i toto utkání bylo hodně vyrovnané. Z postupu se nakonec radovaly sparťanky, které gólově potrestaly hodně nepovedené hromadné střídání domácích děvčat.

Poražené týmy ze semifinálových soubojů pak spolu bojovaly o třetí místo. Domácí celek v něm sice výborně začal a ujal se vedení, dívky ze severu Moravy však dokázaly výsledek otočit ve svůj prospěch a získaly tak bronzové medaile.

Ve finálovém duelu padla jediná branka a tu vstřelil slovenský celek. Což znamenalo, že vítězný pohár turnaje opětovně putuje do Nových Zámků.

Závěrečné výsledky:

Semifinále: Union Nové Zámky – Baník Ostrava 1:1 (penalty 7:6), 1. FC Olomouc „A“ – Sparta Praha 0:1.

O 3. místo: Baník Ostrava – 1. FC Olomouc 2:1.

Finále: Union Nové Zámky – Sparta Praha 1:0.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/5957346881333597361?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Fotbalistky Nových Zámků zvítězily na turnaji Christmas Cup 2013"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..