FOTO: Futsalem proti rasismu

Z iniciativy studentů FTK UP se ve čtvrtek 13. prosince 2018 odehrál první mezinárodní futsalový zápas posluchačů zmíněné fakulty proti Erasmus studentům a nesl se v duchu iniciativy Say no to racism.

Erasmovský výběr byl tvořen většinou studenty ze Španělska, tedy ze země, kde speciální fotbalové genetické informace jsou pravděpodobně obsaženy v DNA mnohých obyvatel. Fakultní barvy reprezentovali hlavně studenti, kteří mají s fotbalem či futsalem bohaté zkušenosti i na velmi vysoké úrovni.

A právě tyto zkušenosti se výsledkově projevily v prvním poločase, kdy převaha fakultního týmu byla od počátku docela zřetelná. Ke konci první půle nakonec čeští borci polevili v nasazení a Erasmus výběr zkorigoval výsledek na solidních 6:4.

Protože v dnešním klání ale o výsledek vůbec nešlo, o přestávce se hráči dohodli, že dojde k částečnému promíchání týmů, aby se síly více vyrovnaly a zápas byl pro hráče i diváky zajímavější, a začínalo se navíc znova od stavu 0:0. I v této části utkání hráči v zelených dresech nakonec s přehledem zvítězili, ale poražený tým nebyl vůbec deprimován, a poměrně bohatá divácká návštěva odměnila všechny dnešní aktéry potleskem.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6634941451328092225?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Futsalem proti rasismu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..