FOTO: HCO a University Shields se utkali PRO DOBROU VĚC

Charitativní hokejové utkání mezi juniory HC Olomouc a místním vysokoškolským týmem University Shields přilákalo na olomoucký zimní stadion velmi slušnou diváckou návštěvu, která nakonec viděla deset gólů. Výtěžek z celé akce se vyšplhal na parádních 43 570,- Kč. Tyto peníze poputují nadaci Šance, která úzce spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc.

Na toto utkání si poslední pátek v roce našlo cestu více než 500 diváků, kteří solidně zaplnili ochozy olomouckého zimního stadionu a částkou, kterou dali za dobrovolné vstupné, přispěli na dobrou věc. Na konečném výtěžku mají svůj podíl také příspěvky hráčů, peníze z prodaného občerstvení a dary olomouckých restaurací U červeného volka a Pod Limpou. Všem, kteří tuto akci jakoukoliv částkou podpořili, mockrát děkujeme!

Samotný zápas začal z obou stran spíše opatrně. Nikdo se nechtěl v exhibičním utkání zbytečně zranit. To hráčům před utkáním zdůrazňovali také trenéři. Hrál se však hokej a oba týmy chtěly uspět, takže v zápase bylo k vidění také několik tvrdších zákroků. Vše však probíhalo v duchu fair-play a bez zbytečných oplácení.

Úvodního slavnostního buly se ujal Zdeněk Smolík, dlouholetý trenér olomoucké mládeže. Začátek zápasu pak patřil spíše olomouckým juniorům, kteří se také díky brance Horkého ze třinácté minuty ujali vedení. Vyrovnat mohl na začátku druhé části hry Výkruta, ale jeho povedenou ránu ze samostatného úniku zastavila horní tyč. Poté začali zase úřadovat olomoučtí junioři, kteří toho natrénují v průběhu sezóny podstatně více, než hráči univerzitních Shields. Góly Davida Štefka a Josefa Podlahy znamenaly před poslední třetinou vedení 3:0 pro juniorský tým HC Olomouc.

Nejvíce gólů padlo v závěrečné části hry. Nejprve zvýšil olomoucké vedení po pěkné kombinaci juniorů Ministr. Poté se už střelecky probudili také Shields. V osmačtyřicáté minutě překonal brankáře Mokrého Libor Janků. O pár minut později si vzali olomoučtí mladíci po brance Davida Kalače zpátky čtyřgólové vedení. Do konce utkání už zbývalo pouhých pět minut, ale Shields nic nevzdávali a bojovali alespoň o zkorigování výsledku. V šestapadesáté minutě se prosadil Jakub Müller a minutu na to zase Pavel Skopal. Rázem tak byl rozdíl ve skóre pouhé dva góly. Univerzitní hokejisté tři minuty před koncem ještě cítili šanci na vyrovnání. Tu jim však sebralo vyloučení a následná nádherná rána z přesilovky od Davida Vosátka. Na konečných 4:6 z pohledu Shields poté upravil v poslední minutě Jan Kropáč.

HC Olomouc junioři – University Shields Olomouc 6:4 (1:0, 2:0, 3:4)

Text: Lukáš  Sedlačík, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6640173518956147009?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: HCO a University Shields se utkali PRO DOBROU VĚC"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..