Fotbalisté Hněvotíná ve středeční předehrávce 14. kola Krajského přeboru zvítězili nad Ústí 3:1. „Trochu nám chyběl Švajda, který byl v práci, a proto jsme museli přeházet sestavu. Kluci bojovali a body jsme si zasloužili,“ řekl trenér FC Hněvotína Radek Šindelář, který postavil na stopera útočníka Jana Šulce.

Ten zvládl svou úlohu na jedničku. Nejenže řídil obranu, dokázal ještě dát i gól. Ve 23. minutě si naběhl při rohu na přední tyč a lehce tečoval míč do branky. „Je potřeba mít na hřišti takovou osobnost, jako je Honza, která je schopná dirigovat hru. Pak měl problémy s nohou, tak jsem ho radši v 80. minutě vystřídal,“ chválil Šindelář.

Druhý gól stihli dát domácí ještě do poločasové pauzy. V 33. minutě po závaru v šestnácte Ústí měl nejprve stoprocentní šanci Křižan, jeho pokus však ještě dokázal Chrástecký parádní zákrokem vyrazit. Na následnou dorážku Nováka ale už nedosáhl.

Třetí zásah Hněvotína přidal po změně stran Marek. V 63. minutě využil nedorozumění hostující obrany a zkušeně lobem zvýšil náskok na 3:0.

Ústí dokázalo v 83. minutě pouze snížit. Z dálky napřáhl Palacký a míč poslal od levé tyče do sítě.

Hněvotín tak navázal na sobotní výhru 3:1 nad Velkými Losinami a v soutěži již tři zápasy nepoznal hořkost porážky.

FC Hněvotín – Ústí 3:1 (2:0)

Branky: 23. Šulc, 33. Novák, 63. Marek – 84. Palacký. Rozhodčí: Řezníček – Kopecký, Motal. ŽK: Skoumal, Kawij, Schinneck – Černotský. Diváci: 170.

Hněvotín: Běhalík – Olbert, Šulc (80. Zamykal), Schinneck, Novák – Dokoupil, Skoumal (67. Schvarz), Kawij, Chabičovský – Křižan, Marek (88. Marek). Trenér Radek Šindelář.

Ústí: Chrástecký – Palacký, Plesník, Smolka, Bagar (86. Janásek) – Skařupa, Skácel, Kufa, Ševčík – Honeš (46. Lhotský), Černotský. Trenér Vojtěch Bušina.