Hodolanský tým atakuje čelo tabulky a tuto svou pozici chtěl potvrdit i v 11. kole Okresního přeboru v domácím zápase proti Nové Hradečné.

První půlhodinka zápasu přinesla sice územní převahu domácích, ale bez výraznější gólové šance, případně některé slibně rozvíjející se akce zastavil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajdy. Až ve 31. minutě předvedl hodolanský tým po ose Dohnálek – Kaczmarczyk – Alka pěknou kombinaci a poslední jmenovaný hráč uklidil míč poprvé do sítě hostů. Za dalších pět minut vyslal Spáčil pěknou přízemní střelu a domácí diváci se mohli radovat z druhé branky. Gólovou pojistku mohl krátce před poločasovým hvizdem přidat Študent, v souboji proti brankáři Koukalovi se však neprosadil.

Hned po přestávce se pěknou technickou střelou blýsknul Šrom, skončila ale na břevně. Zhruba půl hodiny před koncem se začal rozjíždět hodolanský brankostroj. Nejprve v 58. minutě hosté ztratili míč u vlastní brány a Šrom chytrým lobem zvyšoval na 3:0. V minutě sedmdesáté druhé skóroval Spáčil a za dalších deset minut dokonal svůj dnešní hattrick.

V 83. minutě byl ve vyložené brankové šanci faulován Kaczmarczyk, s nařízenou penaltou si Heinz bravurně poradil a domácí v tu chvíli vedli již 6:0. I v posledních pěti minutách se na branku Hradečné valil jeden útok za druhým. Což se nakonec projevilo i na skóre, když sedmou branku po pěkném centru přidal Kaczmarczyk. Dnešní gólové hody pak v 88. minutě završil střelec první branky Alka, jenž využil nedorozumění hostující obrany a pohodlně uklidil míč do zcela odkryté brány.

Hodolany tak navzdory vlažné první půlhodině svého soupeře zcela přestřílely a díky lepšímu skóre se v průběžné tabulce vyhouply do jejího čela před doposud vedoucí Blatec.

FC Sigma Hodolany – Sokol Nová Hradečná 8:0 (2:0)

Branky: 31. a 88. Alka, 36., 72. a 81. Spáčil, 58. Šrom, 84. (pen.) Heinz, 86. Kaczmarczyk. ŽK: 51. Švancara – 27. Jořenek.

Rozhodčí: Kopečný – Břečka, Bartoň. Diváci: 280.

Hodolany: Zbořil – Švancara, Spáčil, Kaczmarczyk, Dočkal, Heinz, Krajc, Sládek, Šrom, Dohnálek, Kovařík – Charamza, Alka, Študent, Špičák. Trenér: Kovařík.

Nová Hradečná: Koukal – Havlíček, Lolek, Viktorin, Zatloukal, Jořenek, Král, Domes, Vyroubal, Křivánek, Skoumal. Trenér: Bartůněk.