Čtvrté kolo olomouckého okresního přeboru přineslo i souboj dvou celků, které se nacházely na chvostu tabulky, a výhra mohla každého z nich posunout alespoň do jejího klidnějšího středu. Hodolany využily domácího prostředí a přesvědčivě nad hráči z obce Lužice zvítězily.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla taktickou „oťukávanou“ bez výraznější fotbalové kvality a teprve ve zbytku poločasu se začali domácí více prosazovat. Jejich první brance přecházely dvě pohledné akce, oběma však scházelo gólové zakončení. A tak až Dočkalův excelentně provedený přímý kop znamenal první hodolanskou brankovou radost.

Hosté srovnali skóre za pět minut, když po centru zprava se prosadil důrazný Záhora. Už to vypadalo, že do poločasové přestávky se půjde ze remízového stavu, ale ve 43. minutě Mráček na polovině hřiště zapnul své turbodmychadlo a po rychlé sólové akci poslal mazácky míč za Hoškova záda.

Hned na začátku druhé půle Alka napodobil hodolanského kapitána, od poloviny hřiště obešel vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana, a z hodně velkého úhlu vstřelil třetí domácí branku. Hodolany pak už měly vývoj zápasu pevně ve svých rukou, což patnáct minut před koncem potvrdil tvrdou nekompromisní gólovou střelou Mráček a stanovil tak konečný výsledek.

Hosté se ke konci zápasu snažili alespoň o korekci skóre, to se jim však nepodařilo, naopak mohli i znova inkasovat. Jejich brankář je však mnohokrát zachránil a i přes čtyři obdržené branky byl jedním z nejlepších hráčů hostí.

FC Sigma Hodolany – FC Lužice 4:1 (2:1)

Branky: 26. Dočkal, 43 a 75. Mráček, 48. Alka – 31. Záhora. ŽK: 85. Dočkal – 70. Žaluda, 75. Janoušek.

Rozhodčí: Rosskohl – Švancara, Grantner. Diváci: 487.

Hodolany: Lukáš – Dočkal, Sládek, Fiala, Kaczmarczyk, Mráček, Spáčil, Švancara, Alka, Linhart, Krajc – Kovařík, Nestrojil, Bojkovský, Koutný, Špičák, Charamza. Trenér: Kovařík.

Lužice: Hoško – Theimer, Žaluda, Janoušek, Záhora, Bábek, Knopp, Stach, Opichal, Vrána, Keňa – Šrámek, Tomášek, Režnar, Odstrčil, Ambrozek. Trenér: Žaluda.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Hodolany se posunuly ke středu tabulky"