FOTO: Je to tam! Vysokoškolačky získaly Český pohár.

Kdo v první březnový den zavítal na finálový zápas Českého poháru ve volejbalu žen, rozhodně neprohloupil. Stal se totiž očitým svědkem historického okamžiku. Nejenže olomoucké hráčky ukončily devítiletou nadvládu Prostějova v této soutěži, ale své nadmíru silné soupeřky porazily podruhé za sebou během pěti dnů.

Diváci zaplnili takřka celou sportovní halu a vytvořili vskutku bouřlivé prostředí, které přesně odpovídalo prestiži finále. Hráčky z obou celků se jim odměnily bojovným a kvalitním výkonem s mnoha povedenými výměnami či dramatickými okamžiky. Šťastnějším ale hlavně lepším celkem byl VK UP a po napínavé koncovce zaslouženě zvítězil.

Olomouc začala duel velmi dobře a hlavně v prvních dvou setech předváděla excelentní výkon. Na všech hráčkách bylo vidět, že bojují a hrají na hranici svých možností a favorit z Prostějova tak tahal za kratší konec. A ač na kvalitě hry měly nepopiratelnou zásluhu všechny hráčky (včetně těch na střídačce, které své kolegyně v poli hlasitě povzbuzovaly), je nutno zmínit jmenovitě libero René Sain. Tato drobná hráčka předváděla neuvěřitelné zákroky a Agelky musely být z jejího výkonu často zoufalé.

První dvě sady si Olomoučanky většinou udržovaly mírné vedení a získaly je tak ve svůj prospěch. Karta se ale obrátila od třetího setu. Dívky z Prostějova zvedly hlavu, začaly určovat tempo hry a daly najevo, že průběh zápasu ještě chtějí zkomplikovat. Ve třetí sadě si hlídaly dostatečný bodový náskok a vcelku v pohodě jej získaly ve svůj prospěch.

Set čtvrtý byl mnohem víc vyrovnaný. Zápasově zkušenější Prostějov však lépe zvládnul jeho koncovku, takže finále mířilo do tie-beakového rozuzlení.

V něm nervy hráček pracovaly ještě více a bylo to vidět i na palubovce. V úvodu pátého setu totiž vysokoškolačky „darovaly“ soupeřkám tři body po zkažených servisech. Ale i na straně Agelek se objevily nevynucené chyby, které přinesly body vysokoškolačkám.

Domácí diváci bouřlivým povzbuzováním však vlili svým hráčkám do žil potřebnou porci energie a odvahy, ty vydolovaly ještě své poslední zbytky sil a v infarktové koncovce udělaly vítěznou tečku ve velmi kvalitním utkání.

Po posledním míči vypukla obrovská olomoucká radost a hráčky mohly hrdě zdvihnout získaný pohár nad své hlavy. Objevily se pochopitelně i slzičky. Na straně Prostějova ty smutné, ve tvářích vysokoškolaček to byly slzy štěstí a dojetí.

VK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 3:2 (18, 21, -19, -20, 14)

Olomouc: Napolitano-Šenková, Dedíková, Čutuk, Michalíková, Strušková, Dudová, libero: Sain, střídaly: Košická, Sajdová. Trenér: Teplý.

Prostějov: Masso, Herelová, Frigo, Hindriksen, Emonts, Matienzo, libero: Kovářová, střídaly: Rodriguez, Tinklová, Trnková. Trenér: Goga.

Foto: Jiří Novotný.

Bohatou fotogalerii najdete také na našem FB profilu.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6392828985367777409?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..