FOTO: Jednostopé závody v Bělkovicích-Lašťanech

Druhý ročník motosoutěže O chlašťanský pohár proběhl o první sobotě v září v Bělkovicích-Lašťanech. Zúčastnilo se jej zhruba padesát závodníků, kteří byli rozděleni do tří kategorií podle toho, na jakém stroji jeli, a závodit mohli pouze jezdci na strojích typu Moped Stadion, Jaweta a Pionýr.

Pořádající SK Bělkovice-Lašťany a Racing Team Pája připravily asi tříkilometrový okruh s různou kvalitou povrchu od asfaltu až po šotolinu a závodníci těmto podmínkám museli přizpůsobit styl své jízdy. V „nejslabší“ kategorii jezdci absolvovali zmíněný okruh třikrát, zbytek startovního pole se přes cílové pole musel prohnat pětkrát.

Mnozí ze zúčastněných pojali závod velmi prestižně a urputně bojovali o mety nejvyšší, na některých dalších byla naopak vidět snaha užít si tento závod a pobavit sebe i přihlížející diváky, kterých se sešlo poměrně dost.

Spokojenost nakonec panovala patrně na všech stranách, protože pořadatelé odměnili byť třeba i jen symbolickou cenou úplně všechny přihlášené, dokonce i ty, které jejich stroj v průběhu závodu zradil a do cíle nedorazili.

Výsledky:

Kategorie A – upravené:

  1. Andrýsek, čas 17:48
  2. Matulík, čas 17:58
  3. Bolf, čas 23:45

Kategorie B – Pionýr:

  1. Svozil, čas 16:38
  2. Smejkal, čas 17:11
  3. Klos, čas 18:53

Kategorie C – mopedy:

  1. Drábek, čas 14:10
  2. Kolář, čas 14:13
  3. Mánek, čas 14:23

Bohatou fotogalerii dalších mých fotek naleznete také na FB profilu SK Bělkovice-Lašťany.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6326199509320570705?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Komentář v článku "FOTO: Jednostopé závody v Bělkovicích-Lašťanech"

  1. Zdravím,díky za fotky a článek,super práce.Příště zase.Pavel Přindiš-hlavní pořadatel závodu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..