Florbalová Extraliga žen pokračovala ve druhém lednovém víkendu roku 2014 svým 16. kolem a FBS Olomouc v něm hostil na palubovce Čajkarény jednoho z favoritů soutěže – tým FbŠ Bohemians. Ač domácí dívky nastoupily v notně improvizované sestavě, dokázaly bojovným výkonem své soupeřky docela potrápit. Nicméně průběh zápasu měly pevně ve svých rukou hostující hráčky a po zásluze zvítězily.

V úvodních vteřinách si sice FBS vypracoval dvě dobré šance skórovat, pak ale přišla smrtící pětiminutovka hostujícího celku, na jejímž konci na světelném ukazateli svítil průběžný stav 0:4. Zdálo se tedy, že zápas je už zcela rozhodnut a diváci uvidí jen totální debakl domácích.

Leč domácí dívky svou bojovností nedaly kůži zadarmo a ve zbývajících minutách se odehrávalo kvalitní a docela vyrovnané utkání. Trenér Hausner k tomu poznamenal: „Naše sestava byla strašně moc látaná, měli jsme některé hráčky i z Béčka. Jsem ale příjemně překvapený naším předvedeným výkonem, hlavně směrem do útoku.V obranné činnosti se bohužel projevilo to, že vzhledem ke změnám v sestavě holky nebyly konsolidovány. Ale skutečně musím zdůraznit, že dívky mě opravdu mile překvapily svou bojovností.

Ve druhé třetině mohl domácí celek přidat další branku z přesilovky,  ale Brunclíková se překonat nenechala. O několik minut později byla vyloučená domácí Sklenářová a hráčky Bohemians po pěkné kombinaci zvýšily už na 1:6.

Takřka hned po rozehrání ve středu hřiště však Oháňková přihrála Čechovské, a ta překonala hostující gólmanku. Bohemka kontrovala po jedné minutě hry, a protože pak už do konce třetiny další branka nepadla, hráčky odcházely do šaten za stavu 2:7.

Poslední – asi nejvyrovnanější – třetina přinesla hru nahoru-dolů, domácí celek v ní dokázal dvěma brankami v závěrečných minutách korigovat výsledek do vcelku přijatelné podoby. Což náležitě ocenili i diváci, kteří i přes nepříznivý vývoj skóre své oblíbenkyně povzbuzovali celý zápas. „Chci poděkovat i divákům, kteří nás tuto sezónu svým povzbuzováním táhnou dopředu každý zápas. V takové atmosféře se nám hraje opravdu velmi dobře,“  zhodnotil podporu olomouckých fanoušků domácí lodivod.

Tempish FBS Olomouc – FbŠ „pipni.cz“ Bohemians 4:10 (1:4, 1:3, 2:3)

Branky: 12. Kamínková, 30. Čechovská, 57. Reimerová, 59. Oháňková  – 4., 8 a 30. Bočanová, 6. Hyršlová, 7. a 51. Surá, 28. Vavrečková, 31. Satýnková, 54. a 60. Žůrková.

Vyloučení: Sklenářová – Nemravová, Žůrková, Vojnarová, Hyršlová.

Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Diváci: 75.

Olomouc: Starečková – Reimerová, Pavlíková, Sklenářová, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Čechovská, Minarčíková, Lišková. Trenér: Hausner.

Bohemians: Brunclíková – Vavrečková, Chlestowska, Hyršlová, Nguyen Hai, Žůrková, Nemravová, Surá, Šmídová, Poláková, Černá, Vojnarová, Satýnková, Jarešová, Burdová, Bočanová. Trenér: Kaňkovský.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Klokan s plným vakem"