Olomoučtí hokejisté ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Karlových Varů. Ve 30. kole extraligy brali Hanáci všechny body po výsledku 4:2.

Už ve třetí minutě poslal domácí do vedení Skladaný, hosté dokázali vyrovnat v úvodu druhé dějství. Ve 28. minutě vrátil Kohoutům vedení Nahodil.

Další gól slavili domácí fanoušci v 44. minutě, to se prosadil Burian. Karlovy Vary zápas zdramatizovaly čtyři minuty před koncem. Na víc se však už nezmohly. Konečnou podobu dal výsledku v poslední minutě Musil, když hráli hosté bez brankáře.

Pro Kohouty šlo o čtvrtou domácí výhru v řadě.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Skladaný (Vodný, Laš), 28. Nahodil (Klimek), 44. Burian (Strapáč, Irgl), 60. P. Musil (Klimek) – 22. M. Rohan (Raška), 56. Plutnar (T. Rachůnek). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3747.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek – Irgl, Strapáč, Burian – P. Musil, Nahodil, Klimek – Olesz, Kolouch, J. Káňa – Skladaný, Vodný, Laš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Karlovy Vary: Bednář – Graňák, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, Černoch, V. Polák – Osmík, Raška, Křemen – Kohout, T. Mikúš, Koblasa. Trenér: Pešout.