Hokejisté Olomouce prohráli počtvrté v řadě. V 16. kole extraligy podlehli doma Zlínu 3:5. Rozhodující byly závěrečná třetina, kterou Mora hrubě nezvládla, když čtyřikrát inkasovala.

Domácím nevyšel ani vstup do zápasu. Prohrávali už od 3. minuty po zásahu Köhlera. V 11. minutě však dokázal srovnat Kolouch a v průběhu druhé části skóre otočil Irgl. Jenže pak už se Kohouti na mnoho nezmohli. V úvodu třetí třetiny Zlín srovnal z hole Claireauxe. Ve 46. minutě pak obrat dokonal svým druhým gólem v zápase Köhler. Hosté se následně radovali ještě dvakrát, Olomouc už jen korigovala zásluhou Olesze.

„Dvě třetiny z naší strany byly solidní. Ve třetí třetině ale přišel kolaps, který začal už špatným prvním střídáním. Asi bychom se měli všichni zamyslet nad celkovou prací a hlavně prací ve třetí třetině. Je to už minimálně druhý zápas, kdy jsme dostali tři nebo čtyři branky. To si nemůžeme dovolit vůči sobě, vůči fanouškům, vůči nikomu,” řekl klubovému webu trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – Zlín 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 11. Kolouch (Klimek, Ondrušek), 33. Irgl (Musil, Škůrek), 59. Olesz (Ondrušek, Jaroměřský) – 3. Köhler (Honejsek), 42. Claireaux (Köhler), 46. Köhler (Honejsek, Nosek), 50. Nosek, 56. Herman (Šlahař). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 4376.

HC Olomouc: Lukáš – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík – Klimek, P. Musil, Tomeček – Burian, Nahodil, Irgl – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Handl, Hecl. Trenéři: Tomajko a Moták.

Zlín: Čiliak – Freibergs, Ferenc, Řezníček, D. Nosek, Gazda, Žižka, Buchta – Kubiš, P. Sedláček, Ondráček – Köhler, Claireaux, Honejsek – Herman, Jeglič, Šlahař – Popelka, Fryšara, Navrátil. Trenéři: Robert Svoboda a Martin Hamrlík.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Kolaps Mory ve třetí třetině. Proti Zlínu znovu prohrála"