Neoblíbený soupeř přijel ve 39. kole první ligy na Hanou. Kohoutům se totiž proti Znojmu letos nedaří. V ročníku Jihomoravany porazili pouze jednou v prodloužení. Tentokrát z toho nebylo více než jeden bod.

Kohouty dostal do vedení Černý, kterého ukázkově uvolnil Šedivý. Zkušený veterán si pohrál s gólmanem hostů a blafákem do bekhendu mu nedal šanci. Mora měla i další velké příležitosti, jenže nedokázala skórovat. Hosté toho využili a z nenápadné akce vyrovnal David.

Olomoucký zimák pak zchladil na začátku druhé části Orel Říha. Jeho střelu sice dokázal Žigárdy tečovat ramenem. Puk však stejně skončil v brance.

Hanáci se pak snažili o vyrovnání, ale ani Kucharczyk nebo Haluza své příležitosti nevyužili.

Kohouti otočili skóre ve třetí části. Znojemští si pomáhali při bránění za hranicí pravidel a šli do třech. Domácí využili výhodu dokonale dvěma trefami v během jedné minuty. Hosté se však nevzdali a v 55. minutě srovnali. Druhý si Znojmo zajistilo využitím přesilové hry v prodloužení.

„Byli jsme nervózní s pukem a špatně jsme reagovali, že nás hráči Znojma dohrávali. Z toho plynuly fauly. Nedokázali jsme srážky unést. Dá se říci, že tím jsme zápas prohráli. Vedení 3:2 jsme měli udržet až do konce,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Znojmo 3:4 v. prod. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Černý (Šedivý), 43. Brančík (Koma), 44. Pekr (Mikel, Brančík) – 13. David (Podešva, Lattner), 21. Říha (Beroun), 55. Komínek (Pláněk) 64. Pláněk (Štach, Bartoš). Rozhodčí: Dvořák – Goňa, Obadal. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:2. Diváci: 1313.

Olomouc: Žigárdy – Tesařík, Bartoň, Mikel, Janáček , Lhotský, Ondrušek, Koma, Nedbálek – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Šedivý, Černý, Polodna – Meidl, Brančík, Kolouch. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Znojmo: Kacetl – Štach, Pospíšil, Novák, Pláněk, Klimeš, David, Stehlík, Beroun, Říha, Trojan, Lev, Podešva, Lattner, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Vyletelka, Rajnoha. Trenér Karel Soudek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora padla v prodloužení"