Olomoučtí hokejisté porazili v 28. kole extraligy Mladou Boleslav po samostatných nájezdech 3:2. Rozhodnutí padlo až v sedmé sérii rozstřelu, kdy se prosadil Petr Kolouch.

Mora vstoupila do zápasu výborně v 11. minutě vedla už 2:0. Postaral se o to Musil, který na Haná hostuje právě s Mladé Boleslavi. Druhou trefu přidal v oslabení Jaroměřský. Pokračovala však přesilovka hostů, ve které snížil Slovinec Jeglič.

Na další branku si museli diváci počkat až do šedesáté minuty. K nelibosti domacích fanoušků se podruhé v zápase prosadil Jeglič. Ten vyrovnal přesně půlminuty před vypršením normální hrací doby při hře bez brankáře.

Druhý bod zajistil Olomouci při nájezdech Kolouch. “Ve třetí třetině jsme chtěli spíše ubránit výsledek, bohužel se nám to nepodařilo. Z toho jsme smutní, mohli jsme mít tři body. Ještě tam před koncem byly šance na obou stranách. Došlo to až na nájezdy, na které jsem se radši nedíval. Boleslav má kvalitu, která je vidět, za dva body jsem rád,” řekl klubovému webu kouč HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 3:2 po s. n. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Musil (Klimek, Nahodil), 11. Jaroměřský, rozhodující nájezd Kolouch – 12. Jeglič (Skalický), 60. Jeglič (Pláněk, Šťastný). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3589.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík – Tomeček, Kolouch, Burian – P. Musil, Nahodil, Klimek – Bambula, Káňa, Olesz – Skladaný, Handl, Laš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Mladá Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas – Klepiš, A. Zbořil, Vondrka – J. Stránský, Bičevskis, Lunter – Šťastný, Jeglič, Skalický – P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora přehrála Mladou Boleslav"