Hokejisté HC Olomouc svedli ve 37. kole první ligy doma bezprostřední souboj o třetí místo tabulky s Duklou Jihlava. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný dva dva. V letošním roce tak Hanáci zůstávají v řádné hrací době stále neporaženi, ale na třetí místo se zatím nedostali.

HC Olomouc – Jihlava 2:3 po s. n. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

V první periodě žádná branka nepadla, i když aktivnější a smělejší v ofenzivě byla domácí Mora. Vedení se dočkala až v úvodu druhé třetiny, kdy se prosadil útočník Haluza. V polovině zápasu se podařilo hostům srovnat z přesilovky. Na začátku poslední části utkání strhl vedení na domácí stranu v přesilovce Mikel. Tři body ale nebyly Hanákům přány. Minutu před koncem Jihlava srovnala a šlo se do prodloužení. V pěti minutovém extra čase rozhodující branka nepadla, takže duel dospěl k samostatným nájezdům. Ty vyšly lépe Dukle.

„Podali jsme dobrý výkon, jen nám nevyšly závěrečné minuty. Nepodařilo se nám ani na počtvrté vyhodit puk, dostali jsme se pod tlak a inkasovali. Nájezdy, to už je potom loterie,“ řekl domácí kouč Jan Tomajko. Ztracený zápas v závěru Moru mrzel hlavně kvůli dobré návštěvě. „Těší nás, že přišlo tolik diváků, samozřejmě bychom byli rádi, kdyby minimálně v takovém počtu chodili pravidelně,“ podotkl Tomajko.

„Pro nás jsou to dobré dva body, protože získat je asi za dvanáct střel, to je jako pohádka. Domácí byli lepší,“ řekl trenér Dukly Petr Vlk.

Branky a nahrávky: 22. Haluza (Domin), 44. Mikel (Haluza) – 29. Čachotský (Ficenc), 59. Čachotský (Bakus, Ficenc), rozhodující nájezd Padělek. Rozhodčí: Vampola – Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1523.

HC Olomouc: Žigárdy – Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Staněk R. – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Meidl, Černý, Řípa – Brančík, Ondrušek. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.