FOTO: Naděje na play-off stále žije

V 16. kole florbalové Extraligy žen hostil olomoucký FBS soupeřky z Jičína, a pokud chtěly domácí hráčky udržet naději na účast v letošním play-off, musely získat tři body.

Což se díky kvalitnímu výkonu povedlo, tudíž poslední kola této soutěže budou z pohledu FBS ještě docela zajímavá. To ví i jejich trenér: „Mně teď tabulka moc nezajímá. Vím, že když porazíme soupeře, se kterými body sbírat musíme, tak play-off je v našich rukách a mohli bychom se tam dostat.

Olomoucký celek výborně zvládl hned úvod zápasu. „Dnes bylo důležité, že po většinu času jsme byli na hřišti dominantní a že jsme to byli my, kdy od začátku vedl. To byl rozhodující okamžik, že se nám podařilo jít rychle do vedení. A pak také, když se znova podařilo odskočit na 4:2,“ hodnotil kouč Dadej. Než se totiž stačili diváci pořádně rozkoukat, FBS vedl již 3:0. V polovině první třetiny pak sice hosté dokázali skórovat, ale po zbytek úvodní dvacetiminutovky to byl FBS, kdo si vytvořil více jasných šancí, žádná z nich však neskončila brankou.

Tyto promarněné příležitosti se mohly vymstít, protože hned v úvodu prostřední části hrající trenérka Jičína Žůrková vstřelila kontaktní branku, navíc ve vlastní oslabení. „Náš výkon nebyl samozřejmě dokonalý, míváme občas výpadky, ale hra se zlepšuje. I dnes se ukázaly některé individuální chyby či zbrklá rozhodnutí, která soupeře mohla vrátit do hry. Naštěstí máme tři docela vyrovnané lajny, a když se jedné z nich nedaří, dokáže ji jiná nahradit,“ podotknul Dadej.

Hanačky ze z tohoto vývoje skóre ale docela rychle oklepaly a Šablaturová střelou z poloviny hřiště zařídila opět dvoubrankové vedení. A když tatáž hráčka si gólové zakončení zopakovala o pět minut později, přičemž chvilku předtím se z branky radovala i Cholinská, olomoucký celek vedl 6:2.

Pěkné gesto fair-play předvedl FBS v polovině zápasu. Rozhodčí chtěli vyloučit jičínskou Kůželovou, ale po jejich rozpravě s Pavlíkovou svůj verdikt odvolali, protože dle jejího názoru se nejednalo o zásah mimo rámec pravidel. A nejen za toto gesto, ale i za celkový dnešní výkon ji kouč vyhlásil hráčkou zápasu: „Byl jsem velmi spokojený s výkonem Alice Pavlíkové, která nás v rozhodujících okamžicích hodně podržela, a jsem za to rád. Letošní sezona jí zatím moc nevycházela, ale dnes byla jednoznačně naší nejlepší hráčkou, což potvrdila i svým hattrickem.

Ke konci druhé třetiny si oba týmy vytvořily pár šancí, proměnit se podařilo na každé straně jen jednu z nich. Nejprve ve 38. minutě Bachmaierová zakončila povedenou jičínskou kombinaci na jeden dotek,  Pavlíková o minutu později kontrovala svou útočnou akcí korunovanou střelou do šibenice.

Poslední část již nepřinesl tak dynamický florbal, přesto bylo k vidění několik dobrých akcí.  Skóre se ale dlouho neměnilo, teprve v 53. minutě trestala jičínská Kůželová zbytečnou olomouckou ztrátu míčku uprostřed hřiště. Hostující dívky vycítily příležitost na zdramatizování zápasu a začaly být aktivnější. Jičínskou snahu mohla zmrazit Lichnová při trestném střílení, ale její zakončení se mezi tyče nevešlo. Definitivní uklidnění pro celek FBS tak nakonec zařídila minutu před koncem Pavlíková, která při soupeřově hře bez gólmanky získala míček a střílela do opuštěné branky.

S výsledkem i předvedenou hrou (až na drobné výjimky) byl trenér FBS spokojený: „Náš výkon už je takový jistější, není to takové rozhrkané jako na začátku sezony. Také jsem trochu popřeházel pětice, což se dnes ukázalo, že by mohla být změna správným směrem a doufám, že v nadcházejících zápasech se to i potvrdí.

FBS Olomouc – KM automatik FBK Jičín 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)

Branky: 3., 39. a 59. Pavlíková, 6. Oháňková, 6. a 26. Cholinská, 23. a 28. Šablaturová – 12. Kosová, 21. Žůrková, 38. Bachmaierová, 53. Kůželová.

Rozhodčí: Mik, Szilvási. Diváci: 87.

Olomouc: Franková – Rozenbergová, Pavlíková, Suchánková, Lichnová, Pařízková, Oháňková, Horáčková, Mandátová, Šablaturová, Podroužková, Sklenářová, Bořutová, Peterková, Reimerová, Pejzlová, Cholinská, Mikulová. Trenér: Dadej.

Jičín: Kociánová (41. Samková) – Kůželová, Drbohlavová, Kloutvorná, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Florianová, Strejcovská, Svobodová, Exnarová, Bachmaierová, Kosová, Jiřičná. Trenér: Žůrková.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6510960934392856465?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Naděje na play-off stále žije"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..